Rita Clinic

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu

Kök hücreler, insan vücudundaki temel hücre yapıları arasında yer almakta olup herhangi bir dokuda ihtiyaç duyulan türde hücrelere dönüşebilme yeteneğine sahiptirler. Modern tıpta yaygın olarak kullanılan kök hücre tedavisi, hastalıklı dokuların düzeltilmesine katkı sağlamaktadır. Kök hücreli yağ enjeksiyonu tedavisi ise çeşitli estetik problemlerinin giderilmesi için uygulanmaktadır. Dudak kalınlaştırma, popo estetiği, yaşlılığın getirmiş olduğu cilt sorunlarını gidermek ve buna benzer birçok cilt sorunu için kök hücre yağ enjeksiyonu kullanılmaktadır.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Kök hücreler, insan vücudunun her dokusunda bulunan temel hücre yapılarıdır. Vücutta bulunan bu hücreler, ihtiyaç duyulduğunda farklı tipte hücrelere dönüşebilme özelliğine sahiptirler. Genel olarak dokuların yenilenmesi ve hasarın onarılmasında önemli bir rol oynamaktadırlar. Kök hücre tedavisi, pek çok farklı tıbbi uygulamada kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde kullanımı olukça yaygın olan bu   tedavi, hastalıklı dokuların iyileşmesine katkı sağlamak için kullanılır. Tedavinin bu iyileştirici etkileri sayesinde yaşlanma belirtileri, doku hasarı, güneş lekeleri ve sivilce gibi problemlerin tedavisinde sıkça tercih edilebilir.

Yağ enjeksiyonu kök hücre tedavisi, vücuttaki fazla yağ dokularının belirli bölgelere transfer edilmesini içeren uygulamalar bütünüdür. Yağ enjeksiyonu kök hücre tedavisi, estetik problemlerin çözümünde kullanılabilmektedir. Dudak dolgunlaştırma, popo estetiği ve yaşlılık belirtilerinin azaltılması gibi çeşitli alanlarda etkilidir. Uzmanlar tarafından uygulanan bu yöntem, kendini yenileme özelliğine sahip kök hücrelerle zenginleştirildiği zaman daha etkili olmaktadır.

Vücutta yer alan dokular ve organlar zaman içerisinde doğal olarak yıpranabilir. Güneşe maruz kalma, beslenme alışkanlıkları ve genetik faktörler gibi etkenler de bu bozulmanın hızını artırabilir ve ciltte olumsuz etkiler gözlenmesine sebep olabilir. Kök hücre içeren yağ enjeksiyonu, vücuttan alınan yağ dokularının estetik amaçlarla tekrar kullanılmasını sağlayarak hasar görmüş dokuların kalıcı olarak yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Kök hücre teknolojisi ile yağ enjeksiyonu işlemi, geçmişte kök hücrelerin genel olarak kemik iliğinden elde edilebileceği düşünülüyordu. Fakat tıp alanının gelişmesiyle birlikte günümüzde bilinen bir gerçek var ki, yağ dokusunda bulunan kök hücre miktarı kemik iliği kök hücrelerinden yaklaşık 4 kat daha fazladır. Durumun bu şekilde olmasından dolayı yağ enjeksiyonu işlemi sırasında, hastadan alınan yağ dokusundan ayrıştırılan zengin kök hücrelerin kullanılması yaygın bir tedavi seçeneğidir.

Kök hücreli yağ enjeksiyonu işlemi için ilk olarak tedavi görecek kişiden liposuction yöntemi ile alınan yağın bir kısmının özel bir kök hücre laboratuvarına gönderme işlemi gerçekleşmektedir. Gönderilen laboratuvarda yağ örneğinden elde edilen kök hücreler ayrıştırılır ve daha sonra yağ enjeksiyonu yapılacak bölgelere enjekte edilmek üzere özel bir şekilde saklanır.

Diğer bir seçenek ise ameliyat sırasında hastanın kendi yağı ile elde edilen kök hücrelerin karıştırılmasıdır. Uzmanlar tarafından elde edilen bu karışım daha sonra ihtiyaç duyulan bölgeye yağ enjeksiyonu yapmak için kullanılmaktadır.

Kök hücre teknolojisi kullanılmadan yapılan yağ enjeksiyonu uygulamalarında, yağın vücutta sadece %20 ila %30’u bir yıl içinde kalabilirken, kök hücrelerin ilave edildiği durumlarda bu oranın bölgeye göre %50 ila %80’lere kadar yükseldiği uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalardan elde edilen bilgilere göre durumun bu şekilde olmasıyla kök hücre teknolojisi, yağ enjeksiyonu işleminin etkinliğini artırma konusunda önemli bir rol oynadığı bilinmektedir.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Sürecinde Neler Olur?

Kök yenileme işlemi, kök hücre cilt gençleştirme işlemi, yüze yağ enjeksiyonu iyileşme süreci ve kök hücre ile cilt yenileme işlemi yaptıran veya yaptırmak isteyen birçok kişi tedavi sonrasındaki genel süreci merak etmektedir. Aşağıda kök hücre ile gençleşmek isteyen kişilerin iyileşme süreci hakkında bilmesi gereken bazı durumlar maddeler halinde listelenmiştir.

 • Yağ alınacak ve enjekte (enjekte edilen yağ) edilecek bölgelere göre iyileşme süresi değişkenlik göstermektedir. Uzman doktorlar tarafından enjeksiyon yapılan bölgenin iyileşme süresi yaklaşık olarak 1-7 gündür.
 • Tedavide çoklu uygulamalarda hastanede 1 gece kalınması gerekebilir. Bu durum kişiden kişiye farklılık gösterebileceğinden dolayı en net bilgiyi tedaviyi sürdüren doktor bildirecektir.
 • Operasyondan sonra yaklaşık olarak 48 saat geçtikten sonra banyo yapılması gerekmektedir.
 • Tedavi sırasında gerekli olduğunda kullanılan dikişler kendiliğinden erir ve alınmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Geniş bölgelere uygulanan operasyonlar sonrasında özel bir korse giyilmesi gerekebilir.
 • Gerçekleştirilen tedavinin büyüklüğüne ve niteliğine bağlı olarak en geç 1 hafta sonra iş ve sosyal yaşama dönülebilir.
 • Geniş bölgelere uygulama yapılan operasyonlardan sonra 1 hafta sonra yürüyüş yapılabilir. Fakat yaklaşık olarak 2 ay süresince ağır spor ve aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Ufak bölgelerde yapılan uygulamalardan sonra sadece 1 hafta boyunca spor yapmamak yeterli olmaktadır.
 • Operasyondan 1 hafta sonra dolgu enjeksiyonu yapılan bölgedeki şişlikler geçer ve bölge son şeklini almaktadır.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Tedavisinin Avantajları Neler?

Kök hücre ile dolgu işlemi yaptırmak isteyen veya kök hücre yağ enjeksiyonu yaptıran
birçok kişi bu işlemin genel faydalarını merak etmektedir. Kök hücreli yağ enjeksiyonu genel olarak karın yağından kök hücre tedavisi, göbek yağından kök hücre tedavisi ve cilde kök hücre tedavisi gibi birçok alanda avantaj sağlamaktadır. Kök hücre tedavisi ile yüz gençleştirme tedavisinin sağlamış olduğu bazı avantajlar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • Kök hücre enjeksiyonu, uygulandığı bölgedeki hücre çoğalmasını ve yenilenmesini başlatarak kalıcı sonuçlar elde edilmesi avantajı sağlamaktadır.
 • Uzmanlar tarafından uygulanan tedavi, kas, yağ ve deri dokuları üzerinde ayrı ayrı etkiler yaratmaktadır. Böylece birçok farklı ihtiyaçlara bu tedavi yöntemi cevap verebilir.
 • Cilt elastikiyetinin yaşlanma ile kaybedilmesi ve dokusal deformasyonların görülmesi gibi problemler, kök hücre tedavisi ile tersine çevrilebilir.
 • Kök hücre tedavisi uygulandığı bölgeyi canlı, genç ve enerjik bir hale getirir.
 • Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavide sadece kişinin kendi hücre dokuları kullanıldığı için sentetik ve kimyasal maddelere ihtiyaç duyulmaz ve alerji riski en aza iner.
 • İhtiyaca göre özelleştirilmiş enjeksiyonlar yapılarak tedavinin olumlu geçme olasılığı büyük bir oranda artırılır.
 • Kök hücreler ömür boyu üretildiği için estetik görünüm istenen seviyede korunabilir.
 • Hem uygulama sırasında hem de sonuçları açısından sentetik enjeksiyonlara göre daha doğal ve sağlıklı bir seçenektir.
 • Uygulanan bu işlem sonrasında kesi izi oluşmaz ve komplikasyon riski minimaldir. Böylece, tedavi gören kişiler de enjeksiyon sonrası ödem riski az olabilmektedir.
 • Kök hücre enjeksiyonu, kolay bir şekilde uygulanabilir bir yöntemdir.

Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Vücudun Hangi Bölümlerine Uygulanır?

Kök hücre yağ enjeksiyonu tedavisi, insan vücudunun birçok bölümünde kullanabilen bir yöntemdir. İnsan vücudunun belli alanlarında kullanılan bu tedavi genel olarak göz altı yağ enjeksiyonu, kök hücre tedavisi yüz gençleştirme ve buna benzer amaçlar için uygulanmaktadır. Aşağıda kök hücreli yağ enjeksiyonunun, tedavi için vücutta kullanım bölümlerinden bazıları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Ameliyatsız meme büyütme tedavisi.
 • Bacakların kalınlaştırılması ve simetrisinin düzeltilmesi işlemi.
 • Penis kalınlaştırma işlemi.
 • Poponun dolgunlaştırılması işlemi.
 • Yara izi çöküntülerinin giderilmesi işlemi.
 • Vücut konturunun düzenlenmesi işlemi.
 • El ve yüz yaşlanma etkilerinin azaltılması işlemi.
 • Liposuction sonrası oluşan deformasyonların düzeltilmesi.

Günümüzde kök hücreli yağ enjeksiyonu tedavisi almak isteyen birçok kişi internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Kişilerin yapmış olduğu araştırmalar arasında tedavi sürecinde elde edilen kök hücrenin süreci, yağ enjeksiyonu uygulamalarının ne kadar başarılı olduğu ve buna benzer birçok soru yer almaktadır. Rita Klinik olarak sizlerin hem bu merak ettiği soruları cevaplıyor hem de sizlere profesyonel ekibimizle birlikte hizmet sağlıyoruz. Siz de kliniğinizden tedavi almak istiyorsanız bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Kök hücre yağ enjeksiyonu fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Tedavinin fiyatı söz konusu klinikler ve doktorlar arasında değişiklik gösterebilir. Bu tür ciddi bir işlemde sırf fiyatı ucuz olsun diye uygun olmayan koşullar altında işlem yaptırmak sağlık için çok zararlı olabilir.

Tedavi gören kişi, uygulama sonrası hemen günlük yaşamına dönerek normal aktivitelerine devam edebilir. İşlemin günlük ve sosyal hayatı etkilememesinden dolayı günümüzde cilt tedavileri için en çok tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır.

Fibroblast kök hücre tedavisi, cildin gençleşme sürecini bir yılda etkileyici ölçüde hızlandırarak 8-10 yıl kadar daha genç bir görünüm elde etme potansiyeline sahiptir. Fakat, yaşlanma süreci devam ettiği için hücreler hala yaşlanma hızına tabi tutulurlar ve ölümleri kaçınılmazdır. Uygulanan bu yöntemin önemli bir avantajı bulunmaktadır. Bu tedavi yaklaşık olarak bir yıl sonra tekrar uygulanarak, ciltteki ölen hücre miktarı bir kez daha geri kazandırılabilir. Durumun bu şekilde işlemesiyle birlikte kişilerde gençleşme etkisi uzun süre devam edebilir ve yaşlanma belirtileri daha uzun bir süre boyunca kontrol altında tutulabilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ