Rita Clinic

NAD + Yaşlanma Karşıtı Kokteyl

NAD yani Nikotinamid Adenin Dinükleotit, vücuttaki hücrelerin enerji üretmesine yardım eden, doğal oluşan bir enzimdir. Görevi vücuttaki enerjiyi hücresel enerjiye dönüştürmektir.

Vücutta dolaşan NAD miktarı azaldıkça kişide kilo artışı başlar ve obezite gelişebilir. Vücutta oksijen ve glikoz eksikliği sebebiyle ölüm gerçekleşebileceği gibi NAD eksikliğinde de ölüm gerçekleşebilir. NAD tedavisi özellikle madde bağımlıları ve iyileşmeleri için son derece önemli bir tedavidir. Bu tedavi, hastalardaki madde isteklerini ve ihtiyaç duymalarını azaltır, vücuda enerji verir ve beynin yenilenmesini sağlar. Ayrıca, yaşlanma sürecini geciktirmede de rol oynar.

NAD Tedavisi Nasıl Yapılır ve NAD+ Nedir?

NAD tedavisi ve diğer adıyla NAD takviyesi vücuda gerekli vitamin ve takviyelerin NAD serumu gibi yöntemlerle damar içine verilmesidir. NAD’ı vücuda eklemenin doğal yollar dışında diğer etkili yöntem bu şekildedir. NAD tedavisi tamamen doğal bir tedavidir. Bir diğer yöntem ise oral NAD takviyesidir. 

Ancak bu tedavi sonucunda takviye edilmesi gereken vitamin ve diğer takviyeler vücut tarafından zor emilir. Dolayısıyla NAD+ prosedürünün en etkili ve doğal tedavisi IV yöntemidir. Vücuda IV yoluyla yani damar yoluyla NAD+ verilmesi molekülden %100 yararlanmak açısından en etkili yöntemdir. Yani IV, vücudun NAD+ içeriğini emmesine gerek kalmadan en yüksek oranda NAD’ın vücuda alınmasını sağlar almasını sağlar.

NAD+ Serumunun Faydaları Nelerdir?

NAD+ takviyesi, vücuda birçok yararı olan tedavi yöntemidir. NAD+ kokteylleri, yaşlanma karşıtı serumdur. Tedavide kullanılan serumlar kırışıklık karşıtı serumlardır. Yani NAD+ serumları kırışıklık serumları şeklinde de söylenebilir. Tedavi, hücre onarımı ve yenilemesinde büyük yarar sağlar. Dolayısıyla da cildi yenilemede, enerji üretiminde önemli rol oynamaktadır.

Bununla birlikte kronik yorgunluğu düşürür, beyin fonksiyonlarını destekler, bilişsel fonksiyonları güçlendirir, inflamasyonu azaltır ve metabolizmayı hızlandırır. Kolajen sentezini teşvik ederek cildin daha iyi görünmesini sağlar. Buna ek olarak vücutta ne kadar NAD+ olursa kişi hasarlı DNA’ların onarımında önemli rol oynar. Aynı zamanda serbest radikalleri yıkmaya da yardımcı olur.

NAD Tedavisinin Beyne Yararları Nelerdir?

NAD tedavisinin insan beyni için faydaları şunlardır:

 • Yaşlanmaya neden olan etkenlerden birisi bilişsel işlevlerin zayıflamasıdır. NAD serumu, bu işlevleri güçlendirir ve gelişmesine yardımcı olur. Yani beyindeki en önemli faaliyetlerinden birisi yaşlanma karşıtı aktivitelere yardımcı olabilmektir.
 • NAD+ IV infüzyonu, beynin nöron işlevlerini iyileştirmede ve etkinleştirmede rol alabilir. Bu durum da daha iyi zihin, daha yüksek konsantrasyon ve gelişmiş hafıza özelliklerinin oluşmasında rol oynar.
 • Tedavi, depresif özelliklerin azalmasında, anksiyete bozukluklarında vb. durumlarda olumlu etki yaratır ve bu hastalıkların vücutta görülebilecek etkilerini azaltır.
 • Azalan NAD seviyesi kişide yorgunluğa neden olur ve dolayısıyla tedavi sonucunda kişide enerji artışı gerçekleşir.

NAD Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

NAD tedavisinin uygulanabilirliği çoğu kişiyi kapsıyor olsa da öncelikli bazı durumlar vardır. NAD tedavisinde öncelikli kişiler başlıca şunlardır:

 • Düşük enerjiden şikâyet eden kişiler
 • Zihninin sürekli olarak bulanık olduğunu düşünenler
 • Yaşlanma sürecini geciktirmek isteyenler
 • Yaşlanmanın etkilerini en aza indirmek isteyenler
 • Kronik bazı rahatsızlıkları olan kişiler
 • Sağlıklı bireylerde performans arttırmak isteyenler
 • Sporcularda dayanıklılık ve iyileşmeyi hızlandırmak isteyenler

Bu gibi durumlar tedaviyi biraz daha önemli ve acele kılar. Dolayısıyla bu tarz bir duruma sahip olan kişilerin NAD+ takviyesi alması kendileri açısından çok yararlı bir eylemdir. Ancak bilinmelidir ki; NAD+ takviyesi yalnızca bu kişilere değil, takviye eksiği olan kişilere de uygulanabilir.

NAD Tedavisi Hangi Hastalıklarda Uygulanabilir?

NAD tedavisinin uygulanabileceği hastalık ve tıbbi durumlar başlıca şunlardır:

 • Madde bağımlılığı
 • Kronik yorgunluk
 • Kronik inflamasyon
 • Parkinson hastalığı
 • Alzheimer
 • Kalp hastalığı
 • Şeker hastalığı
 • Fibromiyalji
 • Mitokondriyal disfonksiyon
 • Anksiyete/depresyon vb.
 • Multipl Skleroz (MS)
 • Oksidatif stres

Bu gibi durumlarda NAD+ takviyesi ekstra yardımcı olabilir. Bunlar gibi önemli hastalıklar dışında bazı diğer hastalık ve durumlarda da NAD+ takviyesi alınabilir. Ancak, konuyla alakalı doktorunuzla görüşmelisiniz.

NAD Tedavisi Sonrasında Kişi Neler Hisseder?

Tedavi sonrasında kişinin vücudunda birçok değişiklik gerçekleşir. Bu sebeple de kişi kendini olağan durumdan biraz daha farklı hissedebilir. Kişinin deneyimleyebileceği durumlardan başlıca şunlardır:

 • Yorgunluk azalır.
 • Daha az ağrı hissedilir.
 • Daha iyi metabolik faaliyetler hissedilir.
 • Daha dayanıklı duruma gelir ve fiziksel performans artar.
 • Daha olumlu bir ruh hali oluşur.
 • Yaralanma ve sakatlanma gibi durumlar daha kolay iyileşir.
 • Daha genç ve dinamik hissedilir.

Bu gibi his ve gelişmeler tedavi sonrasında oldukça normal durumlardır ve tedavinin olumlu bir etki yarattığını gösterir. Buradan da anlaşılmaktadır ki; NAD+ takviyesi son derece sağlıklı ve iyi bir tedavi yöntemidir. 

NAD Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

NAD tedavisinin uygulanamayacağı kişiler başlıca, hamile ve emziren kadınlardır. NAD tedavisinin hamilelik ya da emzirme dönemlerinde alınması özellikle de bebeğin sağlığında oldukça olumsuz etkilere neden olabilir. Bu yüzden bu dönemlerde NAD tedavisinden kaçınmak gerekir. 

NAD Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

NAD+ takviyesinde net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Bunun nedeni ise birçok etkenin tedavi fiyatını değiştirmesidir. Kullanılan serumlar, tedavi kapsamı gibi faktörler nedeniyle fiyatlar değişkenlik göstermektedir. 

Rita Clinic olarak hastalarımızın memnuniyeti ve sağlığı bizim için her şeyden daha önemlidir. NAD tedavisi fiyat bilgisi ve prosedür hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizde bize ulaşabileceğiniz numara, mail ve sosyal medya hesabı gibi bilgiler bulunmaktadır. Buna ek olarak kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Yaşlanmaya karşı önlem almak istiyorsanız ya da yaşlılık etkilerini en aza indirmek istiyorsanız en iyi yaşlanma karşıtı serumları (anti aging serum) kullanmanız sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Ancak, tedavide kullanılan serumların en iyi anti aging serumlardan olduğundan emin olmalısınız. Yaşlanmaya karşı kullanılan NAD takviyeleri, estetik görünümden çok metabolik sağlık gibi gözle görülemeyen yaşlanma durumlarına yöneliktir.

Tıpkı yaşlanmaya karşı önlem almakta olduğu gibi kırışıklıklara karşı önlem alma konusunda da kırışıklığı önleyen IV terapisi almak mümkündür. Kırışıklıklar, yaşlılığın da bir etkisi olabileceğinden dolayı NAD takviyesi almanızda bir sakınca yoktur. Ancak yaşlanmaya karşı kullanılan takviyelerde olduğu gibi kırışıklık tedavisinde de kullanılan takviye ve serumlara oldukça dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vücutta yan etkiler ortaya çıkabilir ya da diğer bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Konu ile ilgili doktorunuzla görüşmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

NAD+ takviyesi almak istiyorsanız ya da ihtiyacınız varsa ilk olarak bazı değerlerinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü hangi vitamin ve takviyelerin eksik olduğu belirlenmeli ve ona göre tedavi uygulanmalıdır. Aksi takdirde vücudunuzda yeterince olan vitaminlere daha fazlasını ekleyerek vücudunuzda zarara sebep olabilirsiniz. Kan değerlerinizi ölçtürdükten sonra uzmanların yer aldığı bir sağlık kuruluşuna başvurarak NAD+ takviyesi hakkında onay almanız gerekir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ