Rita Clinic

Saç Botoksu

Saç botoksu yıpranmış, parıltısını kaybetmiş ve elastikiyetini yitirmiş
saçlarınızı eski gücüne ve ışıltısına kavuşturmanızı sağlar.

Saç botoksu yıpranmış, parıltısını kaybetmiş ve elastikiyetini yitirmiş saçlarınızı eski gücüne ve ışıltısına kavuşturmanızı sağlar. 

Saçların gücünü kaybetmesinin ve normalden hızlı yıpranmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan biri eksik saç bakımı yapmaktır. Saçlara gereken değerin verilmemesi ve bakımın yanlış yapılması saçların gücünü kaybetmesine yol açacaktır. Bunun dışında saçların yoğun ısıya ve kimyasal maddelere maruz kalması da saçların ışıltısını kaybetmesine neden olacaktır. 

Saçların gereğinden az ya da fazla yıkanması ve sert fırça darbeleri de saçların dayanıklılığını yitirecek etkenlerdir. Saç botoksu işte bu gibi durumlarda gerekli olan ve sıklıkla başvurulan bir uygulamadır. Saç botoksu yaptırmak isteyen insanların aklına ilk olarak saç botoksu nedir ve saç botoksu nasıl yapılır gibi sorular gelmektedir. Kıvırcık saçların ve özellikle düz saçların yıprandığını anlayabilmenin pek çok yolu vardır. Eğer saçların doğal yumuşaklığı ve ışıltısı kaybolduysa saçların yıpranmış olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca saç tellerinde kırık ve çatallaşma olması da bu duruma işarettir. 

Saçları güçlendirmek ve eski sağlığına kavuşturmak amacıyla gerçekleştirilen en popüler prosedürün saç botoxu olduğu bilinmektedir. Saç bakım botoksu özel bir teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Bu işlem genel olarak saçlara protein ve aminoasit yüklemesi yapılmasını ifade etmektedir. Saçı doğal olan kişiler de gönül rahatlığıyla saç botoksu yaptırabilirler. Saç bakımı yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri ise saç bakımının herhangi bir yan etkisi olup olmadığıdır. Özellikle saç dökülmesinin önünü açtığını düşünenler bu konuda yanlış bir algı oluşturmaktadırlar. Bilimsel olarak saç botoksunun saç dökülmesine yol açtığını söylemek mümkün değildir. 

Saç Bakım Botoksu Nedir?

Oldukça geniş bir süreci kapsayan saç bakım botoksu işlemleri saçların onarılmasını ve daha güçlü olmasını sağlar. Kadın saç botokslarının yanı sıra son yıllarda erkek saç botoksu işlemlerinde de artış gözlenmektedir. Saç botoksu yaptırmayı düşünen insanların aklına ilk olarak saç botoks bakımı nedir gibi sorular gelmektedir. Saç botok bakımı, saçlara besin takviyesi yapılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem saçların ihtiyaç duyduğu besine kavuşmasını sağlar. 

Saç botoksu ne işe yarar diye düşünen insanlara verilebilecek en güzel cevap ise daha parlak, daha yumuşak ve daha güçlü saçlardır. Saç üzerinde yapılan saç bakım işlemleri genel olarak saç tellerini düzleştiren, dalgalandıran ve saçın formunu değiştiren işlemlerle karıştırılmaktadır. Saç botoksu yaparak saçın rengini ya da şeklini değiştirmek mümkün değildir. Çünkü bu işlemler kimyasal içermeyen ve saça bakım yapmayı amaçlayan işlemlerdir. Bu sebeple en sağlıklı saç bakım yöntemlerinden biridir.

Saç bakım botoksunun yan etkilerinden biri ise lokalize hafif geçişi baş ağrısıdır. Bu ağrı botoks yapıldıktan bir süre sonra başlayabilir. Ama uzun süre sürmeyecektir. Bunun dışında saç botoksunun fazla bir yan etkisi yoktur. Zararlı kimyasallar içermeyen bir bakım uygulaması olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ülkemizde de saç botoksu işlemleri erkekler arasında da yayılmaya başlamıştır. 

Kimler Saç Botoksu Yaptırabilir?

Saç botoksu, ekstrem durumlar haricinde herkese yapılabilen bir işlemdir. Bu işleme ihtiyaç duyul duyulmadığı hakkında verilecek karar kişinin kendisine ve uzmana aittir. Saçları doğru şekilde gözlemlemek saçların durumunu ve ihtiyaçlarını daha kolay fark edebilmeyi sağlayacaktır. Saçların yıprandığını ortaya koyan birtakım faktörler vardır. Bunlardan bazıları saçların canlılığını yitirmesi ve elastikiyetini kaybetmesidir. Yıpranmış saçlara sahip insanların bir an önce bu konuda gerekli önlemleri almaları gerekmektedir. Saçların ihtiyaç duyduğu besinler botoks işlemleriyle birlikte saç derisine enjekte edilmektedir. 

Saç tellerinizde yaşanan yıpranma ve ışıltı kaybı sorunları en kolay saç bakımı yöntemleriyle hallolmaktadır. Koparak dökülme sonucu yıpranan saçlar bile saç botoksu yöntemleriyle eski gücüne kavuşabilir. Saç botoksu yaptıran insanlar genel olarak saçlarının eski yumuşaklığında olmadığını hissedenler ve saç tellerinin zayıflığını fark eden insanlardır. Bir kişinin evde tek başına saç botoksu yaptırması mümkün değildir. Evde saçların botoksa uygun olup olmadığını tam olarak anlayabilmek de çok zordur. Bu sebeple botoks yaptırmayı düşünen biri güvendiği bir kuaför salonuna ya da saç bakım kliniğine giderek saçlarının bakım gerektirip gerektirmediğini öğrenebilir. 

Saç botoksu yaptırabilmek için saçların öncelikle temiz olması gerekmektedir. Ayrıca botoks bakımı işlemlerinden sonra saçlara doğru bakım ürünlerini uygulamak da çok önemlidir. Botokstan sonra saça gerektiği gibi bakmak botoksun daha uzun süre etkili olmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu durum saçın sağlığı açısından da çok önemlidir. 

Botoks Yaptırma Süreci Nasıl İşler?

Saç botoksunun amacı genel olarak yüz botoksu işlemlerinin amacına benzemektedir. Bu yöntemlerin uygulanmasındaki ana amaç saçları daha pürüzsüz ve sağlıklı bir hâle getirmektir. Botoks işlemlerinin kalıcılığı ise yaklaşık 5-6 ay sürmektedir. Bu sebeple 6 ayda bir saç botoksu yaptırmak mümkündür. Saç bakımı işlemleri her ne kadar saçı daha güçlü ve ışıltılı bir hâle getirse de saç dökülmesinin önüne geçememektedir. Ayrıca şekillendirme ve boyama işlemlerinde zarar görmüş kişiler de botoks yaptırabilir. Botoks işlemleri ise genel olarak şu şekilde yapılmaktadır;

  • Saç botoksu işlemlerinde herhangi bir enfeksiyon kullanılmaz. Bakım maskeleri doğrudan saç telleri üzerinde uygulanmaktadır. 
  • Bakıma başlamadan önce mutlaka saçlar yıkanmaktadır. Sonrasında ürün masaj yapılarak saç tellerine uygulanır. Bu işlemden sonra 60 dakika ile 90 dakika arasında hiçbir şey yapılmaz. 
  • Son olarak saç uzmanının tercihine göre ürün saçta bırakılıp saça daha iyi nüfus etmesi de sağlanabileceği gibi düzleştirici kullanılmadan ürün saçtan çıkarılabilir. 

Biz, Rita Clinic olarak saç botoksu işlemleri için bize başvuran müşterilerimizin saç tellerindeki boşlukları onararak onları sağlıklı saçlara kavuşturmaktayız. Saç tellerindeki yıpranmış bölümleri yüklemesi yapılan proteinler ve aminoasitler ile doldurarak saç bakım işlemlerini tamamlamaktayız. Uzman kadromuz tarafından yapılan saç bakım yöntemleriyle saçlarda kabarma, koparak dökülme ve elektriklenme gibi sorunlar son bulacaktır.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Saç botoksu yaptırmayı düşünen kişiler genel olarak saç botoksu ne kadar sürer diye merak ederler. Saç botoksunun kalıcılığı 5 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Saç botoksu yaptıranlar saç bakımlarını ihmal etmezlerse bu süre 7 aya kadar çıkabilir. Saç botoksuyla ilgili unutulmaması gereken ana konu ise botoksun saçları düzleştirmek amacıyla uygulanamayacağıdır. 

Botoks ücretlerinin ne kadar olduğuyla ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu durumun birden fazla nedeni vardır. Ana neden botoksun uygulanacağı bölge ve miktara göre fiyatın değişebileceğidir. Diğer bir neden ise botoksun yapıldığı mekânın kalitesi ve bulunduğu şehirdir. 

Saç kökleri üzerinde uygulanan keratin bakımından yani saç botoksundan sonra saçlar aynı gün içerisinde yıkanabilir. Ancak, bu konuda unutulmaması gereken ana faktör ise Brezilya fönü keratin ile keratin bakımının aynı şey olmadığıdır. Her ne kadar aynı gün içerisinde saçları yıkamak mümkün olsa da yine de saç tipine göre 4-5 saat beklemek daha doğru olacaktır. Ayrıca aminoasit kullanımı sayesinde botokstan sonra saçların uzaması mümkün olsa da botoks işlemleriyle saçı şekillendirmek ya da rengini değiştirmek günümüzde henüz mümkün değildir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.