Rita Clinic

Fibrojel Tedavisi

Fibrojel Nedir, Neden Kullanılır ve Nasıl Etki Eder?

Fibrojel, kelime anlamı olarak kişinin kendi kanından dolgu işlemidir. Kişilerde yaşlanma süreci boyunca en çok yüzlere kırışma ve yıpranmaya meydana gelmektedir. Yeni geliştirilmiş olan fibroblast enjeksiyonu Fibrojel tekniği ile birlikte bu problemlerin üstesinden gelmek mümkündür.

Fibrojel Nedir?

Günümüzde tıbbın birçok dalında büyük bir ilgi gören ve Fibrojell olarak da bilinen Otolog Fibroblast Hücre Tedavisi, derinin doğal yenilenme süreçlerini optimize etmek ve ciltte gençleşme sağlamak amacıyla yaygın bir şekilde kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Fibro jel tedavisi, ciltte bulunan ve onarıcı yetenekleriyle bilinen fibroblast hücrelerinin laboratuvar koşullarında büyük miktarlarda üretilip istenilen vücut bölgelerine enjekte edilmesini içermektedir. Uzmanlar tarafından büyük bir titizlikle yürütülen tedavi süreci, bir kişinin kendi cildinden alınan küçük bir doku parçasının (yaklaşık bir santimetre kare kadar) alınmasıyla başlamaktadır. Alınan bu doku parçası, yüksek teknoloji laboratuvarlarında biyoteknolojik yöntemlerle milyonlarca hücreye çoğaltılmaktadır. Ardından da bu fibrojel (Otolog fibroblast hücreleri), ciltte yoğun bir yeniden yapılanma ve onarım sürecine yol açacak şekilde istenilen bölgeye enjekte edilmektedir.

Yapılan bu tedavi, cildin doğal yenilenme süreçlerini optimize etmek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildi daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak amacıyla kullanılan yenilikçi bir tıbbi prosedür olarak yapılmaktadır.

Fibrojel Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Fibrojel, tedavisi almak isteyen birçok kişi bu durumun kendisine uygun olup olmadığını ve kimlerin alması gerektiği konusunu araştırmaktadır. Fibrojel, yüzde bulunan kırışıkların giderilmesini ve yüzde bulunan ince kırışıklıkların giderilmesi için yapılan bir tedavidir. Kişilerde zaman içerisinde cilt altında bulunan kollajen ve elastik liflerin azalma göstermesi ile birlikte yüzlerde çizgiler oluşmaya başlamaktadır. Kişilerde meydana gelen bu sorunun çözümü için de cildi destekleyen çeşitli dolgu malzemeleri tercih edilmesi gerekmektedir. Fakat, dolgu maddelerinin etki süreleri kısıtlıdır.

Fibrojel tekniği, herhangi bir yan etkisi olmayan kalıcı bir uygulama olarak yapılmaktadır. Uygulanan bu tedavi, ABD’den başarılı onayı almış ve başarılı sonuç almış bir tedavi olarak uygulanmaktadır.

Fibrojel Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Fibrojel tedavisinde, hastanın güneşten hasar görmemiş bir bölgesinden (çoğu zaman kulak arkası bölgesinden) lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra parça alınmaktadır. Alınan bu parça, gerekli işlemlerden geçirilerek içermiş olduğu fibroblast hücrelerden detaylı bir şekilde ayrıştırılmaktadır. Bu hücreler yaklaşık olarak 3 hafta boyunca özel koşullarda çoğaltılmaktadır.

Çoğaltma işleminin ardından da küçük bir iğne yardımı ile birlikte hyalüronik asit dolgu malzemesi içerisinde, kırışıklıkların olduğu bölgeye yoğun olmak ile birlikte tüm yüze sürülmektedir. Enjekte edilen bu hyalüronik asit karışımı, erken ve orta düzeyde dolgu etkisi yaratmaktadır. Fibroblast hücreler de yaklaşık 1 ay sonra kolajen sentezini artırmaya başlamaktadır. 

Fibrojel Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Fibrojel tedavisi, alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir tedavi süreci bütününü kapsamaktadır. Fibrojel tedavisinde, bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra kulak arkasından parça alınması genel olarak 10 ila 15 dakika arasında sürmektedir. Yapılan bu işlem sonrasında alınan parça yaklaşık olarak 3 hafta boyunca özel işlemden geçirilerek fibroblast hücreleri ayrıştırılır ve çoğaltma işlemi gerçekleştirilmektedir. 3.haftanın sonunda da küçük bir iğne kullanılarak, kırışıklıkların yoğun olduğu bölge ön planda olmak üzere tüm yüze uygulanmaktadır. 

Fibrojel Nerelerde Kullanılır?

Fibrojel tedavisi kişilerde birçok farklı sebeplerle tercih edilebilmektedir. Aşağıda fibrojel tedavisinin kullanıldığı bazı yerler maddeler halinde listelenmiştir. 

 • Saç dökülmesinde ve kelliğin tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Yüz kırışıklarında güvenle kullanılan bir yöntemdir.
 • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Cerrahi izlerde, yanık izlerinde ve travmatik cilt izlerinde tercih edilen bir yöntemdir.
 • Meydana gelen çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Sivilce ya da suçiçeği gibi hastalıklarından sonra kişilerin yüzlerinde kalan aşırı açık gözeneklerde ve lekelerde tercih edilen bir yöntemdir.
 • Yaşlanma durumunun gözlenmiş olduğu gerekli alanlarda kullanılmaktadır. 

Fibrojel Hangi Bölgelere Uygulanır?

Fibrojel genel olarak yüz bölgesinde tercih edilen bir tedavi sürecidir. Yüz bölgesindeki kullanım amaçları ise genel olarak yüzü çok daha genç hale getirme, yüzde bulunan kırışıklıkların azaltılması, yüze hacim kazandırma işlemi, ince çizgilerin tedavisi, yüzde canlılık ve yüzde parlaklık kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra fibrojel avantajları bu konular ile ilgili sınırlı değildir. Doku kayıplarının giderilmesi, yara izlerinin giderilmesi gibi birçok durumda da kullanılan bir tedavidir.

Fibrojel Tedavisi Avantajları Nedir?

Günümüzde cilt bakımı ve gençleştirme teknikleri sürekli olarak gelişiyor ve insanlar her geçen gün daha taze, parlak ve genç bir cilde sahip olma arzusuyla araştırmalar yapmaktadır. Kişilerin talep etmiş olduğu bu ihtiyaçları karşılamak için birçok farklı tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Fakat, son yıllarda fibrojel tedavisi adını sıkça duyurmayı başarmıştır. Fibrojel tedavisi, cilt üzerindeki birçok avantajı ile dikkat çekmektedir. Aşağıda fibrojel tedavisi avantajlarından bazıları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Parlak Yüz: Fibrojel tedavisi, kişilerin cildini parlak ve canlı bir görünüme kavuşturmak için etkili bir yol sunmaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavi, cilt hücrelerinin yenilenmesini ve daha genç, taze bir görünüm kazanmanızı sağlamaktadır. 
 • Kırışıklıkların Giderilmesi: En yaygın yaşlanma belirtilerinden biri olan kırışıklıklar, fibrojel tedavisi ile azaltılması sağlanabilmektedir. Uygulanan bu tedavi ile birlikte cilt altındaki kollajen üretimini artırarak ciltteki kırışıklıkları dolgunlaştırır ve pürüzsüzleştirir. Sonuç olarak da kişiler daha sağlıklı bir cilde kavuşmuş olmaktadır.
 • Yüzde Canlılık: Fibrojel tedavisi, cildin canlılığını büyük bir oranda artırır. Cildin daha fazla nem tutmasına yardımcı olur ve bu da cildin daha parlak ve taze görünmesini sağlamaktadır. 
 • Yüzde Olan Çizgilerin Giderilmesi: Yüzdeki çizgiler, yaşlanmanın belirgin göstergelerindendir. Fibrojel tedavisi, bu çizgileri azaltmak için etkili bir seçenek sunmaktadır. Cilt altındaki kollajen üretimini artırarak, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaktadır.

Günümüzde fibro jel tedavisi almak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Kişiler tedavi almadan önce internet üzerinden fibroblast nedir, fibroblast görevi ve fibrojel kullanımı gibi birçok sorunun cevabını araştırmaktadır.  Rita Klinik olarak sizlerin merak ettiği soruların cevaplarını yanıtlıyor hem de sizlere profesyonel olarak hizmet sağlıyoruz. Sizler de kliniğimizden hizmet almak istiyorsanız web sitemizde bulunan iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. 

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Fibrojel fiyatları, birçok etkene farklılık gösterebileceğinden dolayı tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Fibrojel tedavisi görmek isteyen kişiler, alanında uzman bir doktor ile görüşerek ve muayene olarak fibrojel fiyatları konusunda en detaylı bilgiye ulaşım sağlayabilir. Tedavide kullanılan fibro jel ilaç içeriği, hastanın durumu ve buna benzer birçok faktör fiyat konusunda etki edebilmektedir.

Fibrojel tedavisinde genel olarak lokal anestezi kullanılmaktadır. Kullanılan lokal anestezi ile birlikte kulak arkasından parça alınırken herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. 3 hafta sonrasında gerçekleştirilen enjeksiyon öncesinde de yüz anestezik krem ile uyuşturulmaktadır. Uyuşturulma işlemi ile birlikte de uygulama sırasında da herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemektedir.

Fibrojel tedavisi sonrasında işlem gören kişi günlük hayatına kaldığı yerden direkt olarak devam edebilir. Fibrojel tedavisi, kişinin hayatına herhangi bir olumsuz etki yapmamaktadır. Ancak, işlemden sonraki 15 gün boyunca cilde ekstra dikkat edilmesi tavsiye edilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ