Rita Clinic

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, alanına uzman olan kişiler tarafından yapılan ameliyatsız kozmetik bir tedavi yöntemidir. 

Mezoterapi saç, seanslar halinde uygulanmalıdır. Uygulanan bu tedavi içeriğinde vitaminler, mineraller, saç köklerine besleyici bileşenler içeren bir maddenin saç derisine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Özetle işlem için saça iğne tedavisi de denilebilir. 

Saç Mezoterapisi Tedavisi Nedir?

Saç mezoterapisi nedir ve mezoterapi nedir saç sorusunun cevabını birçok kişi merak etmektedir. Cilt yapısının önemli bir tabakası olan mezoderm, saç sağlığına yönelik çeşitli maddelerin enjekte edilmesi amacıyla kullanılan mezoterapinin temelini oluşturmaktadır. Mezoterapi, saçların ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, proteinler, enzimler ve ilaçların cildin orta katmanına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen işlemdir. Uzmanlar tarafından titizlikle gerçekleştirilen bu tedavide özel enjeksiyon karışımı, saç derisinin belirli bölgelerine veya tamamına uygulanabilmektedir. Gerçekleştirilen bu işlemin tamamına da saç mezoterapisi ismi verilmektedir.

Saç Mezoterapisi Neden Tercih Edilmelidir?

Saç mezoterapisi ya da bilinen diğer adı ile saç köklerine iğne tedavisi, saç dökülmesi sorunlarını gidermek için tercih edilen bir uygulamadır. Uzmanlar tarafından uygulanan bu yöntem, kişisel bir tedavi seçeneği olarak tercih edilmelidir. Günümüzde birçok kişi için saç dökülmesi ciddi bir estetik endişeye yol açmaktadır. Mezoterapi bu sorunu etkili bir şekilde ele almaktadır. Saç mezoterapisi faydaları ve neden tercih edilmesine ait detaylar aşağıda listelenmiştir.

 • Saç mezoterapisi, saç köklerine doğrudan etki ederek saç büyümesini yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki özel bileşenler, saç foliküllerini besler ve güçlenmesini sağlamaktadır. Mezoterapinin saça faydaları bundan dolayı oldukça fazladır.
 • Saç mezoterapisi, cerrahi müdahaleler veya kullanılan diğer ilaçlar gibi daha invazif tedavi seçeneklerine göre daha az yan etkiye sahiptir. 
 • Mezoterapi solüsyonları içeriğinde saç sağlığını destekleyen vitaminler, mineraller, amino asitler ve diğer besleyici maddeler içermektedir. Solüsyon içerisinde yer alan özgün bileşenler, saç büyümesini uyarır ve saçın sağlıklı kalmasını sağlamaktadır. Vitamin ve mineral bu konuda çok önemlidir.
 • Saç dökülmesinde mezoterapi tedavisi, oldukça tercih edilen bir tedavidir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler bu tedaviyi tercih edebilir. 

Saç Mezoterapisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Saç için mezoterapi, saçlarında dökülme yaşayan ve saçlarında incelme olan hem erkekler hem de kadınlar için uygun bir tedavi yöntemidir. Kuru saç derisi, kepek ve yağlı saç derisi gibi birçok rahatsızlığı tedavi etmek içinde kullanılan bir yöntemdir. Saç mezoterapisini bu gibi sebeplerden yaptırmak isteyen kişilerin, bu tedaviye uygun olup olmadıklarını belirlemek için alanında uzman bir doktora muayene olmaları gerekmektedir. Saç mezoterapisi için uygun olmayan adaylar başlıca şunlardır:

 • Hamileler
 • Emzirenler
 • Mezoterapi içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjisi olanlar
 • Kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar 
 • Kafa bölgesinde çeşitli alerji sorunları yaşayanlar

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi tedavisinde kullanacak olan karışımın genel içeriği, karışım içinde yer alacak malzeme oranı, uygulanacak olan seans sayısı ve diğer hassas noktalar alanında uzman doktorun yapmış olduğu muayene sonrasında belirlenmektedir. Doktor, genel olarak hastanın tüm şikayetlerini ve anlatmak istediklerini net bir şekilde dinlemektedir. Doktor, hastanın anlattıklarını dinledikten sonra hastanın şikayetlerinin nedeni analiz eder ve şikayetlerin nedenini net bir şekilde belirler. Yapılan bu analizler ve incelemeler sonucunda tedavinin detayları net bir şekilde kararlaştırılır.

Saç mezoterapisi uygulanmaya başlanmadan önce ilk olarak saç, ozonlanmış bir buhar aracılığıyla yumuşatılır. Saçın ilk olarak yumuşatılması, tedavinin etkisinin artırılması ve tedaviden sonra meydana gelebilecek ağrı gibi yan etkileri ortadan kaldırmak için önemli bir etkendir. Yapılan saç yumuşatması işlemi ile birlikte saçlar, tedaviye uygun hale getirilir.  

Kişilere özel hazırlanan solüsyon iğneler kullanılarak saça enjekte edilerek saç mezoterapi prosedürü tam olarak yerine getirilir. Saç mezoterapisi işlemi uygulanırken önceden belirlenmiş olan maddeler belirli dozlar ile bir araya getirilir. Kişiye özel olarak belirlenmiş olan yerlerin deri altına enjekte edilir. 

Saç Mezoterapisi Tedavi Sonrası İyileşme Sürecinde Neler Olur?

Saça mezoterapi yaptıracak kişiler mezoterapi saç çıkarır mı gibi soruların yanıtının yanı sıra tedavi sonrası iyileşme süreci aşamalarını da bilmek istemektedir. Saç mezoterapisi tedavisi alan her bireyin tepki verme süreci farklı olabilmektedir. Tedavi sonrası herhangi bir endişe durumunda doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Mezoterapi sonrası bakımınıza özen göstererek saç sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Mezoterapi tedavisi sonrası ilk saatlerde enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık, şişlik veya hassasiyet gibi tepkileri gözlenmesi oldukça normaldir. Oluşan bu durumlar genel olarak hafif ve kısa süreli olup endişe verici değildir.

Tedavi sonrası ilk birkaç gün içinde, enjeksiyon bölgelerindeki reaksiyonlar yavaşça azalmaya başlar. Ağrı veya rahatsızlık hissi genellikle minimal düzeydedir. Tedavi sonrası bu dönemde saçları ilk 24 saat boyunca yıkamamaya özen göstermek önemlidir. 

Tedavi sonrası genel olarak günlük yaşam aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Ancak, aşırı fiziksel aktivitelerden veya yüksek ısıya maruz kalan ortamlardan (örneğin sauna) birkaç gün süreyle kaçınmak oldukça önemlidir.

Mezoterapi sonrasında hemen sonuçları gözlemlemek mümkün olmayabilir. Saç büyüme döngüsünün etkisiyle, saç mezoterapisinin tam sonuçları görmek birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir. Düzenli olarak yapılan seanslar sonucunda etkiler giderek daha belirgin hale gelmektedir. 

Saç Mezoterapisi Kalıcı Mı?

Saç mezoterapisinin kalıcılığı, kişinin mezoterapi alma nedenine göre değişebilir. Kişinin mezoterapi alma nedeni ciddi bir sağlık problemiyse ve bu problem çözülmediyse sonuçlar kalıcı olmayabilir. 

Saç İçin PRP Mi Mezoterapi Mi?

PRP ve mezoterapi bazı yönleri ile birbirlerine benzeyen uygulamalardır. Ancak, benzer olsalar da hitap ettikleri hastalar bazı durumlar altında değişebilir. Bu yüzden PRP ya da mezoterapi arasında bir seçim yapmak için bir uzman ile kişisel bir değerlendirme yapmak gerekir. 

Saç Mezoterapisi Tedavinin Avantajları Neler?

Saç mezoterapisinde yapılan enjeksiyon kıl köklerini iyi bir şekilde besleyerek saçların eskisinden çok daha güçlü olmasını, daha canlı görünmesini ve çok daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanması ile birlikte de saçlarda dökülme azalırken aynı zamanda da yeni saçların çıkması desteklenmektedir. 

Rita Clinic olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız. Saç mezoterapisi ne zaman sonuç verir gibi birçok sorusunun cevabını merak ediyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz ile sizleri konu hakkında bilgilendirebilir ve onayınıza bağlı olarak işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Saç mezoterapisi fiyatları konusunda net bir cevap vermek pek doğru olmayacaktır. Tedavi fiyatı genel olarak kişinin saç dökülmesi derecesine, tedavi ihtiyacına ve kullanılacak olan ürünlerin kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Her bireyin saç sağlığı farklı olduğu için, kliniğimizde bu tedaviye başlamadan önce bir uzman tarafından kişiye özel bir değerlendirme yapması gerekmektedir.

Saç mezoterapisi işlemi gerçekleştirilirken hafif bir acı veya rahatsızlık hissi olması oldukça normaldir. Oluşan bu acı genel olarak dayanılabilir bir seviyede olmaktadır. Tedavi sırasında uygulanan enjeksiyonlar, lokal anestezik maddelerle karıştırıldığı için genel olarak ağrı en düşük seviyededir.

Saç mezoterapisi tedavisinin sonuçları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Tedavi işleminde genel olarak birkaç saç mezoterapisi seanslarından bahsedilmesi mümkündür ve bu seanslar çoğu zaman haftalar veya aylar arasında uygulanmaktadır. Tedavi sırasında ilk sonuçları net bir şekilde görmek için ortalama olarak birkaç hafta beklemek gerekmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ