Rita Clinic

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Tedavileri

Göz altı morlukları genel olarak göz kapaklarının alt kısmında koyu halkalar halinde oluşmaktadır. Oluşan bu halkalar 25 yaş üstünde sıklıkla görülmektedir. Çoğu zaman torbaların da eşlik ettiği koyu halkalar, kişilerin olduğundan çok daha fazla yaşlı görünmesine sebep olmaktadır. Göz altı morluk tedavisi ile bu sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Tedavileri Nedir?

Göz altı morlukları, kişilerin çok daha yaşlı görünmesine sebep olan bir problemdir. Kişilerde meydana gelen bu rahatsız edici sorunların birçok farklı nedeni olabilmektedir. Oluşan bu sorunların da tedavi seçenekleri de çeşitlilik göstermektedir. Göz altı morlukları genel olarak kişilerde uyku eksikliği, stres, genetik faktörler, yaşlanma ya da alerjiler gibi nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Göz altı morluklarında kullanılan tedavi seçeneklerinden bazıları aşağıda listelenmiştir. 

 • Mevcut uyku düzenini düzeltmek ve yeterince iyi bir şekilde vücudun dinlenmesini sağlamak.
 • Cilt bakım ürünleri kullanmak bu konuda oldukça önemli bir unsurdur. Göz altı morluklarını azaltmaya yardımcı olabilecek göz kremleri ve serumlar kullanılarak genel olarak göz altı morluklarının geçmesi sağlanabilir.

Göz altı torbaları genel olarak yaşlanma, su tutma, cilt gevşemesi ya da genetik faktörler nedeniyle kişilerde oluşturmaktadır. Göz altı torbaları tedavisi için kullanılan bazı yöntemleri aşağıda listelenmiştir. 

 • Cerrahi müdahale işlemi, göz altı torbalarının tedavisinde kullanılmaktadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen operasyon ile birlikte fazla cilt ve yağ dokusunu çıkartılmakta ve torbaların giderilmesine yardımcı olunmaktadır
 • Hyaluronik asit dolgu, göz altı torbalarının tedavisinde olmazsa olmaz işlemler arasında yer almaktadır. Kişilerde meydana gelen torbaların altındaki boşluğu doldurarak daha düzgün bir görünüm elde etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Göz altı koyuluğu genel olarak ince cilt, kan damarlarının belirginliği ya da pigmentasyon sorunları nedeniyle meydana gelen bir sorundur. Göz altı koyuluğu tedavisi seçeneklerinden bazıları aşağıda listelenmiştir.

 • Lazer tedavisi, göz altı koyuluğu için genel olarak tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Lazer ile birlikte cilt yüzeyini düzeltebilir ve koyulukları büyük bir oranda azaltabilir.
 • Kozmetik ürünler de göz altı koyuluğunu gidermek için tercih edilmektedir. Ciltte meydana gelen koyulukları azaltmaya yardımcı olabilecek göz kremleri ve serumlar kullanılabilir.

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Göz altı morluk, göz altında torba sorunu ve ciltte meydana gelen koyuluk hastalığının bazı belirtileri aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • Mor ya da mavi renkte cilt altı lekelerin meydana gelmesi.
 • Kişilerde yorgunluk ya da uykusuzlukla artan belirginlik semptomlarının yer alması.
 • Cilt altında var olan damarların belirginleşmesi durumu.
 • Göz altında şişlikler ya da torbaların meydana gelmesi.
 • Sabahları daha belirgin hale gelen göz torbalarının oluşması. 
 • Göz altı bölgesinin genel olarak koyu ya da mor renkte koyulukların görülmesi. 
 • Ciltte eskiden olmayan koyulukların meydana gelmesi.

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Tedavileri İçin Kimler Uygun Adaydır?

Göz çevresi morlukları, göz altı torbaları ve koyuluk sorunları genel olarak estetik açıdan rahatsızlık veren durumlar arasında yer almaktadır. Aşağıdaki maddelerde bu tedaviler için uygun olan kişilerde olması gereken unsurlardan bazıları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Göz çevresi morlukları olan kişiler ya da genetik faktörlere bağlı olarak göz altlarında doğal olarak oluşan morluklara sahip olan kişiler.
 • Uykusuzluk, stres, kötü beslenme gibi yaşam tarzı faktörleri nedeniyle morlukları olan kişiler.
 • Cilt tonu farklılıkları ya da damarlar nedeniyle morlukları belirgin hale gelen kişiler.
 • Kozmetik nedenlerle daha aydınlık ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen kişiler.
 • Yaşlanma süreci nedeniyle göz altlarında sarkma ya da torbalanma yaşayan kişiler.
 • Göz altı torbalarının estetik olarak rahatsızlık verdiğini düşünen kişiler.
 • Göz altı torbalarının neden olduğu yorgun ve yaşlı bir görünümü gidermek isteyen kişiler.

Göz Altı Tedavisi Kalıcı Mı?

Göz altı tedavi etkisinin ne kadar süreceği hem kişi hem de yapılan tedavi yöntemi ile ilgili faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sağlıklı olan göz altı tedavileri genellikle geçici etkilere sahiptir ve kişi, göz altında sürekli olarak tedavinin olumlu etkilerini görmek istiyorsa düzenli aralıklar ile işlemi tekrarlatmalıdır. 

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Tedavileri Nasıl Yapılmaktadır?

Göz altlarının mor olması durumunda, göz altı koyuluğu için ya da göz altı torbalarına çözüm bulmak için kişiler tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Bu tedavilerin gerçekleşmesi için alanında uzman doktorlar, tedavi alacak kişileri muayene etmektedir.

Yapılan muayene sonrasında ise göz altı koyuluklarına çözüm ya da göz altı morluklarının tedavisi için gerekli işlemler gerçekleştirilir. Daha sonra ise uzman doktorun yaptığı analizlerden elde edilen bilgiler neticesinden işlem için kişiye gün verilmektedir. Verilen gün içerisinde de kişiye istediği işlemler alanında uzman doktor tarafından titizlikle uygulanmaktadır. Uygulanan bu tedaviler ile birlikte genel olarak kişiler istediklerine cilt rengine, göz çevresindeki torbalardan kurtulma fırsatına ve uzun süre şık bir görüntü elde etme fırsatına kavuşmaktadırlar.

Göz Altı Morluk & Torba & Koyuluk Tedavileri Yaptırmanın Avantajları Neler?

Göz altı morlukları tedavisi yaptırmanın, göz altı torbası tedavisi yaptırmanın ve aynı zaman da ciltte meydana gelen koyulukların tedavisin yaptıran kişilerin elde etmiş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda maddeler halinde listelenmiştir. 

 • Göz altı morluk, torba ve koyuluk tedavileri aynı zamanda yüzün daha genç ve taze görünmesini sağlamaktadır.
 • Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedaviler, kişilerin yaşlanma belirtilerini azaltarak daha genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır
 • Göz etrafı morlukları ve torbalarının tedavi edilmesi genel olarak makyaj ihtiyacını azaltabilir ya da makyajın daha pürüzsüz bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayabilir.
 • Tedavi sonrası göz çevresi daha canlı ve dinç görünebilir.

Göz altı morlukları sorunu çeken, göz altı torbaları tedavisi arayan ya da göz altı koyuluğu için tedavi almak isteyen kişiler internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Siz de bu tür konular ile ilgileniyorsanız ve konu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Rita Clinic olarak sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız. 

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Göz altı morlukları tedavisinin fiyatları birçok etkene göre farklılık göstermektedir. Göz altı morlukları tedavisinde kullanılan yönteme ya da kullanılacak olan ilaçlara göre fiyatlar değişecektir. En doğru sonuç için alanında uzman bir doktordan muayene olup fiyat bilgisi almanız olacaktır.

Göz altı torbalarını azaltmak için kişiler iyi bir uyku düzeni oturtmalı, sağlıklı beslenmeli, soğuk kompresler uygulamalı ve doktorların önermiş olduğu göz kremlerini kullanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sorun hala devam ediyorsa alanında uzman bir doktora başvurması gerekmektedir.

Göz altındaki morluklar nasıl giderilirgöz altı morlukları için ne yapılmalı gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalan kişiler alanında uzman bir doktora başvurması gerekmektedir. Dermatoloji bölümünden uzman bir doktor ile görüşerek sorunlarınızın çözümü için tedavi alabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ