Rita Clinic

Somon DNA Enjeksiyonu

Somon DNA Enjeksiyonu (Gençlik Aşısı) Tedavisi

Somon DNA tedavisi, saf hyalüronik asidin ve somon balığı spermlerinin bir araya gelmesiyle birlikte elde edilen DNA moleküllerinin cilt hücrelerini temizlemesi ile yapıldığı bir gençleştirme uygulamasıdır. 

Kişiler bu tedavi ile birlikte çok daha genç bir görünüme sahip olabilmektedir. Somon DNA enjeksiyonu, hyaluronik asit ve somon DNA’dan oluşan bir formül ile ciltteki nem seviyesini hızla artırarak ve elastikiyetini yeniden kazandırarak cildin doğal parlaklığını artırmaktadır. 

Günümüzde uzmanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu benzersiz aşı, somon DNA ve hyalurönik asit moleküllerini içermektedir. Somon DNA uygulaması bunların yanı sıra UV ışınları, sigara ve alkol gibi olumsuz etkenler nedeniyle kaybedilen proteinleri de yenilemektedir. Uzmanlar tarafından uygulanan bu uygulama sonucunda, ciltteki ölü hücreler canlanır ve zamanla ciltte gençleşme belirtileri görülmeye başlanmaktadır.

Somon DNA Enjeksiyonu İçin Kimler Uygun Adaydır?

Somon DNA sı enjeksiyonu uygulamasının yapılabilmesi için tedavi görecek kişinin belli şartlara uygun olması gerekmektedir. Somon DNA enjeksiyonunu günümüzde sağlık durumu iyi olan erkek, kadın ya da yaşı uygun olarak bireylere uygulanması mümkündür.

Somon DNA tedavisi her cilt tipi için uygun bir tedavi yöntemidir. Somon DNA serum içeriği, doğal maddelerden oluştuğundan dolayı herhangi bir alerjik duruma yol açmamaktadır. Durumun bu şekilde olmasından dolayı Somon DNA mezoterapi işleminin geniş bir kullanım kitlesi bulunmaktadır. 

Günümüzde yapılan araştırmalar neticesinde elde edilen bilgilerde genel olarak 30 yaş sonrası kişiler daha fazla somon DNA aşısı tercih etmektedir. Ancak, kişilerde cilt sorunlarının erken görülmesi durumunda DNA aşısı 30 yaşından önce de uzmanlar tarafından uygulanabilmektedir. 

Somon DNA Enjeksiyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Somon DNA tedavisi, bir tür mezoterapi prosedürüdür. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen yöntem, cildin gençleştirilmesi ve canlandırılması amacıyla mikro iğneler kullanılarak gerçekleştirilir. Mikro iğneler vasıtasıyla yapılan işlem, cildin orta tabakasına somon DNA serumu ile besleyici bir bakım sağlamaktadır. 

Somon DNA tedavisi, öncelikle uygulanacak bölgenin temizlenmesi ile başlamaktadır. Cilt, antiseptik özellik taşıyan bir solüsyonla titizlikle temizlenir. Daha sonra da işlem yapılacak alan, uyuşturucu etkisi olan bir kremle uyuşturulur ve bu etki için 15-20 dakika beklenir.

Ardından, somon DNA aşısı uygulanmaya başlanmaktadır. Kişilere sunulan bu özel serum, somon balığı yumurtalarından elde edilir ve cilde son derece ince iğnelerle enjekte edilmektedir. Enjekte edilen somon DNA genel olarak cildin ihtiyaç duyduğu nem, protein ve vitamin desteğini sunmaktadır. Somon DNA aşısı uygulaması yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Günümüzde çok sık olarak tercih edilen bu yöntem, her cilt tipine uygun bir işlem olarak kabul edilmektedir.

Somon DNA Enjeksiyonu Nerelere ve Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Somon DNA enjeksiyonu tedavisi genel olarak yaşlanma, dengesiz beslenme, sigara içme ya da çevresel faktörler gibi nedenlerle cilt yüzeyinin etkilenmesi durumunda uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Kişilerde özellikle yüz, boyun, eller ve vücudun diğer bölgelerinde bu tedavi rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. Somon DNA enjeksiyonu tedavisi almak isteyen kişinin, alanında uzman bir doktordan danışmanlık alması oldukça önemlidir.

Somon DNA Enjeksiyonu Faydaları Nelerdir?

Somon DNA tedavisi almak isteyen birçok kişi somon DNA öncesi sonrası durum hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Somon DNA enjeksiyonunun cilde sağladığı faydalar oldukça fazladır. Aşağıda somon DNA faydaları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Ciltte oluşan nem kaybı ve mat görünümün düzeltilmesini sağlamaktadır.
 • Akne ve akne izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Hormonal değişiklikler ya da ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerinin iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.
 • Yüz, el, boyun ve dekolte bölgelerinin gençleştirilmesi ve yenilenmesi durumunda kullanılmaktadır.
 • Göz çevresindeki şişliklerin ve koyu halkaların azaltılması için tercih edilmektedir.
 • Cilt tonunun eşitlenerek renk farklılıklarının giderilmesi için kullanılmaktadır.
 • Çeşitli nedenlerle oluşan çatlakların tedavisi için kullanılmaktadır.
 • Hormonal saç dökülmesinin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.
 • Stresten kaynaklanan cilt sorunlarının tedavisi için kullanılmaktadır.
 • Yıpranmış ellerin genç bir görünüm kazanması için tercih edilmektedir.
 • Yaşlanma süreciyle ortaya çıkan cilt kırışıklıklarının giderilmesi için kullanılmaktadır.
 • Cilt yüzeyindeki pütürlü görünümün giderilerek cildin pürüzsüz hale gelmesi için tercih edilmektedir.

Somon DNA Enjeksiyon Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Somon DNA enjeksiyonu yaptırmak isteyen birçok kişi somon dna sı yaptıranlardan bilgi almak istemektedir. Somon DNA enjeksiyonu tedavisi genel olarak Somon DNA gözaltı bölgesine etki etmenin yanı sıra birçok bölge için tercih edilmektedir. Aşağıda tedavi görmeden öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler maddeler halinde listelenmiştir.

 • Somon DNA serum aşısı öncesi tedavi alınacak doktora, eğer kullandığınız herhangi bir ilaç varsa bu ilaçların bildirilmesi gerekmektedir.
 • Kan sulandırıcı nitelikteki bazı ilaçların kullanımı öncesinde doktorunuz tarafından kesilmesi gerekebilir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı bu tarz ilaç kullanan kişilerin, içmiş olduğu ilacı doktoruna belirtmesi gerekmektedir.
 • Ciltte hücre tedavisi için yapılan aşının uygulanmasında 7 gün önce alkol tüketiminin kesilmesi gerekmektedir.
 • Aşının öncesi ve sonrasında işlem bölgelerine kese, peeling gibi cilt uygulamalarından kaçınılması gerekmektedir.
 • Somon DNA tedavisi sonrası, tedavi gören kişinin güneş ışığından en az 4-6 hafta korunması gerekmektedir.
 • İşlem sonrasında dışarı çıkan kişi mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanması gerekmektedir.
 • İşleme tabi tutulan bölgelere ilk 24 saat boyunca su değdirmemesi gerekmektedir
 • İşlem sonrası ilk 24 saat boyunca makyaj yapılmaması gerekmektedir.
 • Cildinizi tedavi sonrasında düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir.
 • İşlem yapılan bölgeleri sert darbelere karşı çok dikkatli olunması gerekmektedir.
 • İşlem sonrası ilk 1-2 gün boyunca ağır spor aktivitelerinden kaçınılması gerekmektedir.
 • Somon DNA iğne enjeksiyonu sonrasında hafif morarma ya da şişme etkileri görülebilir. Bu durum oldukça normaldir ve telaş edilmemesi gerekmektedir.
 • Tedavi sonrası yaklaşık olarak 4-5 gün boyunca sauna, havuz, hamam gibi aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.

Günümüzde Somon DNA enjeksiyonu yaptırmak isteyen birçok kişi bu tedavinin yanı sıra magnezyum vücutta ne kadar bulunmalıdır, magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir ve magnezyum ne işe yarar gibi birçok sorunun cevabını araştırmaktadır. Rita Clinic olarak hem sizlerin merak etmiş olduğu bu soruların cevaplarını detaylı bir şekilde paylaşıyoruz hem de sizlere profesyonel olarak hizmet sağlıyoruz. Kliniğimiz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizlere iletişim numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Somon DNA fiyat, birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Somon DNA fiyatları ile ilgili en doğru bilgi, kişinin hizmet almak istediği klinikten ya da doktordan net bir şekilde öğrenilebilir.

Somon DNA aşısı, içeriğindeki somon balığı özleri ve sperm hücrelerinin etkisiyle cildin yapısındaki kolajen ve elastikiyet liflerinin artmasına katkı sağlamaktadır. Yapılan tedavi le birlikte cilt, kaybettiği elastikiyetini yeniden kazanarak daha gergin ve canlı bir görünüme sahip olmaktadır.

Yapılan tedavi ile birlikte ciddi kızarma ya da morarma durumu meydana gelmemektedir. Ancak, yaklaşık olarak 48 saat boyunca hafif kızarıklık ve geçici ödem görülmesi oldukça normaldir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ