Rita Clinic

Boyun Dekolte ve El Tedavileri

Boyun, dekolte ve el mezoterapisi, genetik faktörlerin de etkisiyle yaşlanmayla birlikte ciltte meydana gelen kırışıkların önlenmesi için kullanılan prosedürler arasındadır.

Günümüzde birçok kişi ciltte gelen kırışıklıkları önlemek için yüz bölgesine kremler sürmektedir. Boyun, dekolte ve el gibi bölgeler oldukça fazla ihmal edilmektedir. Boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıkları mezoterapi gibi yöntemler ile giderilebilir. Uygulanan boyun, dekolte ve el tedavisi ile birlikte kişiler çok daha genç görünüme sahip olabilmektedir. Boyun fıtığı prp tedavisi gibi seçenekler ile boyun, dekolte ve el için kullanılan bu işlemler tıbbi amaçlarla da kullanılabilir. 

Boyun Dekolte ve El Mezoterapi Tedavileri Nedir?

Cilt gençleştirme, yaşlanma süreci ya da çevresel etkenlerin deri üzerindeki olumsuz etkileri sonucunda ortaya çıkan tepkileri hafifletmek amacıyla kullanılan çeşitli tedavi yöntemlerinin bütününü ifade etmektedir. Günümüzde, genetik mühendislik ve medikal estetik uygulamaları büyük ilerleme kaydetmiş durumdadır ve her geçen günde bu gelişmeler artmaktadır. Ortaya çıkan bu büyük gelişmeler sayesinde hem kadınlar hem de erkekler için cilt gençleştirme ve kusurları azaltma konusunda uygun yöntemlerin sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır. Boyun çizgilerine mezoterapi yaptıranlar gibi kişiler, tedaviden çoğunlukla memnun kalmışlardır. 

Boyun, dekolte bölgesi ve eller gibi farklı bölgeler ayrı ayrı ya da bir arada tedavi edilebilmektedir. Uygulanan bu tedaviler ile birlikte kişilerin cilt gençleştirme isteklerine ulaşabilmeleri çok daha mümkün hale gelmektedir. Boyuna prp gibi uygulamalar hem estetik hem de tıbbi amaçlar ile yapılabilir. Buna örnek olarak boyun kireçlenmesi düzleşmesi prp tedavisi verilebilir. 

Boyun Dekolte ve El Mezoterapisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Boyun, dekolte ve el tedavileri genel olarak cilt bakımı ve kişilerin genç görünme amaçlarıyla popüler hale gelmiş estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavilerin uygun adayları belirlemeleri için dikkate almaları gereken bazı önemli faktörler yer almaktadır. Aşağıda boyun, dekolte ve el tedavileri için adaylarda olması gereken bazı durumlar listelenmiştir. Doktorlar, bu faktörlere bağlı olarak incelemeler sonrasında adayların uygunluğunu tespit etmektedir.

 • Yaş: Boyun, dekolte ve el tedavileri genel olarak yaşlanma belirtileri ile başa çıkmak için kullanılmaktadır. Durumun bu şekilde olmasından dolayı bu işlemi yaptıracak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kişiler ihtiyaç duyduğu tedavilerden herhangi birine 18 yaşından sonra erişim sağlayabilir.
 • Güneş Hasarı: Güneşin zararlı etkileri genel olarak boyun, dekolte ve ellerde cilt lekelerine yol açabilir. Güneş ışınlarına çok sık maruz kalan ve güneş hasarı olan kişiler mevcut bölgelerdeki problemleri gidermek için bu tedavilere uygun adaylar olabilmektedir. Böylece kişiler leke tedavisi alarak çok daha güzel bir cilt yapısına kavuşma şansı elde etmektedir.
 • Kişinin Genel Sağlık Durumu: Tedaviye uygun adaylar, genel sağlık durumu iyi olan bireyler olması gerekmektedir. Herhangi bir cilt enfeksiyonu, alerji ya da kronik cilt sorunu olan kişiler tedaviye uygun değildir. Cilt gençleştirme tedavileri için bu durumlara uygun olunması gerekmektedir.
 • Alerjiler ve İlaçlar: Tedavi almak isteyen kişiler, tedavi öncesinde alerjik reaksiyon riskini azaltmak için kullanılan ilaçları ve alerjileri hakkında doktorlarına bilgi vermeleri gerekmektedir. 

Dekolte ve Boyun Bölgesi Nasıl Gençleştirilir?

Dekolte ve boyun bölgesi gençleştirme işlemi için uzmanlar tarafından birçok yöntem tercih edilmektedir. Uzmanlar tarafından tercih yöntemlerden bazıları aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • Boyun için uygulanacak dolgular (hyaluronik asit vb.)
 • Gençlik aşısı
 • Fibroblast canlı hücrelerin enjekte edilmesi
 • Somon DNA yöntemi ile cildi gençleştirme

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi genel olarak vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin ya da bunların karışımlarının derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon yöntemiyle uzmanlar tarafından uygulandığı bir tedavi yöntemidir. Tedavi sırasında hangi maddelerin enjekte edileceği, her kişinin özel ihtiyaçları ve taleplerine göre uzmanlar tarafından belirlenmektedir. 

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu işlem genel olarak kişilerin cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek, cilt problemlerini tedavi etmek ya da kişinin estetik hedeflerini desteklemek amacıyla yapılmaktadır. Dekolte mezoterapisi fiyatları gibi değerler de mezoterapi işleminin ne amaçla yapılacağı gibi faktörlere bağlı olarak değişir. 

El Bölgesine Mezoterapi İşlemi Yapılır Mı?

El bölgesine mezoterapi işlemi, günümüzde birçok uzman doktor tarafından yapılan bir işlemdir. Kişilerin ellerinde meydana gelen kırışıklık, lekelenme ve yaşlanmaya bağlı olarak deri üzerinde meydana gelen durumlarda birçok kişi mezoterapi nedir ve mezoterapi işlemi için araştırmalar yapmaktadır.

Kişilerde meydana gelmiş bu durumları kısa süre içerisinde mezoterapi çözüme kavuşturmaktadır. Uzmanlar tarafından mezoterapi iğnesi kullanılarak yapılan işlemlerde kişiler çok daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmaktadır.

Mezoterapi Faydaları Nelerdir?

Mezoterapi işleminin yaptırmanın kişilere birçok avantajı bulunmaktadır. Mezoterapi, boyun ve dekolte bölgesini güneş ışınlarının etkisinden zarar görmesinden dolayı oluşan hasarları ortadan kaldırmaktadır. Mezoterapi işlemi ile birlikte cildin eski kalitesine gelmesine yardımcı olunmaktadır. 

Günümüzde dekolte, el ve boyun estetikleri hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Kişiler internet üzerinden cilt mezoterapi yaptıranların yorumları nasıldır ve dekolte mezoterapisi nasıl yapılır gibi birçok sorunun cevabını araştırmaktadır. 

Rita Clinic olarak hem sizlerin bu sorularını cevaplıyor hem de sizlere profesyonel ekibimizle birlikte hizmet sunuyoruz. Siz de kliniğimizden hizmet almak istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Web sitemizde yer alan iletişim numaralarından dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak kliniğimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla yüz yüze görüşerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Mezoterapi fiyatları, doktordan doktora ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı kesin bir fiyat bilgisi alabilmek için öncelikle alanında uzman bir doktora muayene olmak çok önemlidir. Muayene sırasında doktor, tedavi planını ve uygulama alanlarını net bir şekilde belirleyerek özel bir fiyat teklifi sunacaktır.

PRP, Platelet-Rich Plasma’nın kısaltmasıdır ve tıp alanında yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uzmanlar tarafından uygulanan bu yöntemde hastanın kendi kanı kullanılarak elde edilen plazma zenginleştirilir ve daha sonra vücutta çeşitli tedaviler için kullanılmaktadır.

Mezoterapi işlemi almak isteyen kişiler ilk önce alanında uzman bir doktor araştırması gerekmektedir. Mezoterapi işlemi almak isteyen kişilerin, saygın ve iyi bir klinik ile çalışması da bu durumda oldukça önemlidir. Kesinlikle hiçbir eğitime sahip olmayan ve mezoterapi ilaçlarını kullanmaya yetkisi olmayan kliniklerden hizmet alınmaması gerekilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ