Rita Clinic

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Neler?

Çene bölgesine uzmanlar tarafından uygulanan bir çene dolgusu olan jawline, çene bölgesinin çok daha belirgin haline gelmesini sağlamaktadır. Çene dolgusu işlemi ile birlikte kişilerin yüzleri dengelenmekte ve gıdı bölgesinin küçültülmesi sağlanmaktadır. Uygulanan bu işlem cerrahi işlem olmayan bir medikal estetik işlemidir.

Çene Dolgusu Tedavisi Nedir?

Çene bölgesindeki estetik iyileştirmeler için tercih edilen bir medikal estetik prosedür olan jawline dolgusu, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yapılan işlem genel olarak yüzün denge kazanmasına, gıdı bölgesinin küçülmesine ve alt çenenin şekillendirilmesine yardımcı olmaktadır. Uygulanan işlem cerrahi olmayan bir uygulamadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlem ile birlikte çene hattının daha belirgin ve estetik bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır. 

Jawline dolgusu, cilt altına enjekte edilerek özel dolgu maddeleri kullanılarak gerçekleştirilir ve bu sayede cilt dolgun hale gelmektedir. Böylece kişler daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etme şansı yakalamaktadır. Jawline dolgusu, uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilir ve kullanılan dolgu maddesi genel olarak hyalüronik asit içermektedir. Tedavi sırasında uygulanan madde ile birlikte çene bölgesinde kemik kaybını, gamzeleri ve sarkmaları büyük bir oranda önlemeye yardımcı olan kolajen üretimini desteklenmektedir.

Çene Dolgusu Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Çene dolgusu, yüz hatlarını belirginleştirmek ve daha keskin bir çene hattına sahip olmak isteyen birçok kadın ve erkek için ideal bir tedavi yöntemidir. Aşağıda çene dolgusu tedavisi için uygun adaylar da bulunması gereken bazı durumlar maddeler halinde listelenmiştir. 

 • 18 Yaşını Dolduran Kişiler: Çene dolgusu işlemi, 18 yaşından sonra uygulanan bir tedavi yöntemidir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı reşit kişiler bu tedaviden faydalanabilir.
 • Çene Hattından Şikâyeti Olan Kişiler: Çene hattındaki belirsizlik ya da yetersizlik nedeniyle memnuniyetsizlik yaşayan kişiler çene dolgusu için uygun kişilerdir. Çene dolgusu işlemi, çene hattını daha belirgin ve estetik olarak tatmin edici hale getirmektedir.
 • Keskin Bir Yüz Hattı İsteyenler: Daha keskin ve çekici bir yüz hattına sahip olmak isteyen kişiler için çene dolgusu ideal bir tedavi yöntemidir. Gerçekleştirilen bu işlem, kişilerin yüz hatlarını dengeleyerek daha belirgin bir çene hattı oluşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Sağlık Durumu Uygun Olanlar: Çene dolgusu için uygun adaylar, genel sağlık durumu iyi olan ve alerji ya da enfeksiyon riski taşımayan kişiler olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik ya da emzirme dönemlerinde bu işlem uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu operasyonlarında genel olarak enjeksiyon teknikleri ve iğneleme yöntemleri kullanılarak operasyon gerçekleştirilmektedir. Kişinin çenesinde mevcut olan çukur bölgelerin doldurulması işleminin yanı sıra çok fazla ön planda bulunan noktaların dengelenmesi sağlanılarak çok daha şık bir görünüm elde etmek amaçlanmaktadır.

Yüzün alt bölümlerini doldurma işleminde şekilde vermek amacıyla birçok dermal dolgu türü kullanılmaktadır. Dolgu malzemeleri genel olarak çene dolgularında tek olarak kullanılmamaktadır. Günümüzde bu operasyon sırasında kullanılabilecek olan birçok dolgu çeşidi mevcuttur. Bu malzemeler kullanılmadan önce de kişilere gerekli olan alerji testleri uygulanmaktadır.

Alerji testi başarı ile tamamlandıktan sonra da kişilere bu dolgular enjekte edilmektedir. Hyaluronik asit, yağ hücresi vb. maddeler ile dolgu işlemi gerçekleştirilmektedir. Çene dolgusu operasyonu yapılırken herhangi bir anestezi işlemi yapılmamaktadır. Fakat bu durum, kişinin isteğine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer kişi isterse lokal anestezi yöntemi uygulanabilmektedir.

Çene Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Çene ucu dolgusu işleminden sonra dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. İşlem sonrası düzenli olarak bol su içmek, nemlendirici kullanmak ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek çok önemlidir. Erkek jawline dolgusu sonrası kişilerin dikkat edeceği unsurlar konusunda hassas davranmaları, çene ucu dolgusunun çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Jawline çene dolgusu operasyonun ardından yaklaşık 2 saat boyunca dik pozisyonda durulması gerekmektedir. İlk 24 saat boyunca da herhangi bir zorlayıcı ağır egzersizden kaçınılması gerekmektedir. Cilt bakımı ve makyaj için de bir süre beklemek de fayda bulunmaktadır. 

Çene dolgusu sonrası ilk 4 saat boyunca da yüz üstü pozisyonda yatılmaması gerekmektedir. Bu gibi unsurlara dikkat edilmesi ile birlikte jawline dolgu öncesi sonrası durumu arasındaki fark çok daha net bir şekilde görüntülenebilir.

Çene Dolgusu Tedavinin Avantajları Neler?

Jawline dolgusu tedavisinin kişilere birçok avantajı bulunmaktadır. Çene bölgesinde yapılan bu işlemin getirdiği avantajlar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir. 

 • Kişiler tarafından tercih edilen bu tedavi ile birlikte belirgin bir çene elde edilmektedir. Elde edilen bu çene, uzman doktorların yapmış olduğu muayeneler ile birlikte en profesyonel şekilde yapılmaktadır.
 • Jawline çene, kişlerin yüzlerini çekici hale getirmektedir. Böylece kişiler çok daha özgüvenli bir şekilde yaşamlarına devam etme fırsatı elde etmektedirler.
 • Hastanede kalmadan bu işlem kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Böylece kişiler kısa süre içerisinde tedavilerini tamamlayıp eve dönme fırsatı elde etmektedirler.
 • Yüz şekli ile uyumlu bir çene elde edilmesi sağlanmaktadır.
 • Kısa süre içerisinde kişiler istedikleri çeneye sahip olmak fırsatı elde etmektedir.
 • Günümüzde kullanılan birçok tedavi yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde sonuç göstermektedir.

Çene kemiği dolgusu gibi çeşitli estetik işlemleri gerçekleştirmek isteyen hastalar için en önemli şey hastane ya da klinik seçimidir. Rita Klinik olarak, estetik işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırız. Uzman kadromuz, yılların deneyimi ve uzmanlığıyla size en iyi hizmeti sunmak için burada. Hasta memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz ve kişiselleştirilmiş çözümler sunarak her hasta için özel bir yaklaşım geliştiriyoruz. Güvenli, etkili ve sonuç odaklı işlemlerimizle kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için sabırsızlanıyoruz. Rita Clinic’te güzellik ve sağlık bir arada buluşuyor. Sizleri kliniğimize bekliyoruz. İletişim bilgilerimiz üzerinden bize telefon ya da sosyal medya aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak kliniğimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi de alabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen dolgunun tam etkileri yaklaşık olarak 4 ila 7 gün arasında kendini net bir şekilde belli etmektedir. İşlemden sonra bir hafta içerisinde dolgu maddesi iyi bir şekilde yayılır ve cildin tamamına oturmaktadır. Eğer ki yaklaşık olarak iki hafta geçmesi durumunda hala istenen bir sonuç elde edilmemişse bu durumda ek bir operasyon gerekli olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kişilerin alanında uzman bir doktor ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Çene dolgusu işlemi, kalıcı bir uygulama olmayıp geçici bir uygulama olarak uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Hyalüronik asit kullanılarak yapılan bir operasyonun kalıcılığı yaklaşık olarak 1 ila 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Eğer operasyon, hastanın kendi yağ dokusu ile gerçekleştirilmişse bu durum yaklaşık olarak 2 ila 3 yılı bulması beklenir.

Çene dolgusu fiyatları, yapılan işlemin büyüklüğüne ve işlem sırasında kullanılan dolgu maddesi miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Çene dolgusu fiyatları ile ilgili en doğru bilgi, işlemin gerçekleştirildiği klinik ya da özel hastane ile görüşüldükten sonra öğrenilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ