Rita Clinic

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusunun Göz Alıcılığına Dair Tüm Detaylar

Hafif ve orta düzeyde göz altı sorunları yaşayan kişiler için oldukça etkili tedavi yöntemleri arasında kabul edilen gözaltı ışık dolgusu, cilt problemlerine hızlı ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavi yöntemi, cerrahi müdahale gerektirmemekle birlikte son derece etkin sonuçlar elde edilmesini sağlayan bir işlemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Vücudun doğal bir bileşeni olan hyalüronik asit, cildin canlı ve nemli görünmesini sağlamakta önemli bir rol oynamaktadır. Kişilerde zaman içerisinde doğal olarak meydana gelen yaşlanma süreciyle birlikte ciltteki hyalüronik asit miktarı azalmaya başlamaktadır. Meydana gelen bu azalma ile birlikte cildin esnekliği ve parlaklığı zaman içerisine yok olmaya başlamaktadır. Günümüzde zamanlarda popüler hale gelen göz altı ışık dolgusu uygulaması, bu kaybolan canlılığı ve nemin geri kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

Günümüzde birçok kişi, göz altı torbaları ve koyu halkalar gibi nedenlerle daha yaşlı ve yorgun görünme problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Göz altı torbalarının oluşumunun temel nedenleri arasında uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşam tarzı yer almaktadır. Göz altı ışık dolgusu uygulaması, göz altı çukurlarını doldurma işlemi ile birlikte göz çevresinin genç ve taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra bu işlem morluklar, şişlikler ve halkaların tedavisinde de etkili bir çözüm sunmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen birçok kişi bu tedavi için uygun olup olmadığını bilmek istemektedir. Göz altı ışık dolgusu ile gençleşme yöntemleri de birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kişilerin bu tedaviye uygun olup olmadığı, alanında uzman bir doktorun muayenesi ile net bir şekilde belirlenmektedir. Aşağıda göz altı ışık dolgusu tedavisi için adaylarda olması gereken bazı kriterler maddeler halinde listelenmiştir.

 • 18 yaşından büyük olan kişiler.
 • Herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan kişiler.
 • Herhangi bir dolgu maddesine alerjisi olmayan kişiler.
 • Genç yaşta olmasına rağmen göz altı bölgesinde torbalanma sorunu ve çökme sorunu olan kişiler.
 • Göz altı bölgesinde şişlik sorunu olan kişiler.
 • Hamile olmayan ve emzirmeyen kişiler.
 • Ameliyatsız bir yöntem arayan kişiler.
 • Göz altı bölgesinde koyu renk halkalar beliren kişiler.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Göz altı ışık dolgusu, alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Tedavi uygulanmadan önce ilk olarak kişinin herhangi bir rahatsızlık duymaması için göz altı bölgesine anestezik krem sürülmektedir. Anestezik krem sürüldükten sonra da göz altı ışık dolgusu ucu küt olan bir kanül referansı ile birlikte enjekte edilir. 

Yapılan işlemde tek bir noktadan giriş yapılmaktadır. En son olarak ise gözaltı ve göz çevresindeki bölge, dolgu malzemesiyle titiz bir şekilde doldurulmaktadır. Işık dolgusu tedavisinin ince iğneler kullanılarak uygulanması da mümkündür. Fakat bu yöntemde daha fazla şişme ve morarma durumu olabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Tedavi Sonrası İyileşme Sürecinde Neler Olur?

Göz altı ışık dolgusu tedavisi yaptırmak isteyen kişiler ve yaptıran kişiler bu işlem sonrasındaki süreci merak etmektedir. Yapılan işlem sonrasında kızarıklıklar, morluklar ve hafif şişlikler oluşması oldukça normaldir. Ortaya çıkan bu durumlar genel olarak birkaç gün içeresinde geçmektedir. İyileşme süreci kişiden kişiye göre değişebileceğinden dolayı bu süre hakkında net bir bilgi vermek pek doğru olmayacaktır. Fakat, çoğu kişi günlük aktivitelerine çok kısa süre içerisinde geri dönüş yapabilmektedir.

İşlem sonrasında göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası belirgin özellikler net bir şekilde belli olmaktadır. Yapılan işlemin bir amacı da çöz çevresi bölümünde bulunan göz altı torbalarını yok etmektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırmanın Avantajları Neler?

Göz altı ışık dolgusu, son yıllarda popüler hale gelen estetik bir uygulama olup, göz altı bölgesindeki sorunları gidermeye yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Uzmanlar tarafından uygulanan bu tedavinin birçok avantajı bulunmaktadır. Göz altı ışık dolgusu sonuçları çoğu zaman mükemmeldir. Aşağıda bu tedavinin bazı avantajları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Göz Altı Morluklarını Giderir: Göz altı ışık dolgusu, göz altı morluklarını hafifletmek ve göz altında çok daha aydınlık bir görünüm elde etmek için uygulanan etkili bir yöntemdir. Kişilerde özellikle uykusuzluk, yaşlanma ya da genetik faktörlerden kaynaklanan morluklar için tercih edilmektedir. Göz altı ışık dolgusu ve medikal estetik yöntemi olarak kişiler tarafından tercih edilmektedir.
 • Torbalanmayı Azaltır: Göz altı torbaları, yaşlanma süreciyle birlikte yağ ve deri sarkması sonucu ortaya çıkabilmektedir. Işık dolgusu bu torbaların görünümünü azaltarak kişilerde çok daha genç ve güzel bir görünüm sağlamaktadır. Göz altı ışık dolgusu ile yaşlanma karşıtı tedavi olarak tercih edilebilmektedir.
 • Ciltte Hidrasyon Sağlar: Işık dolgusu, hyaluronik asit gibi cilt dostu maddeler içermektedir. Uygulanan bu madde ile birlikte cildin nem seviyesini artırır. Yapılan işlem, göz altı bölgesindeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır.
 • Anında Sonuç Sağlar: Göz altı ışık dolgusu uygulaması sonuçları hemen göstermektedir. Tedaviyi takiben genel olarak kısa bir süre içerisinde daha canlı ve güzel bir görünüm elde etme şansı yakalanmaktadır. Yaptırılan göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcı olduğu hakkında da alanında uzman bir doktordan bilgi alabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen birçok kişi internet üzerinden göz altı ışık dolgusu ve morluklar ve göz altı ışık dolgusu yan etkileri gibi konular için araştırmalar yapmaktadır. En iyi göz altı ışık dolgusu merkezleri arasında yer almanın gururunu Rita Clinic olarak yaşamaktayız. Kliniğimiz ile iletişime geçerek gözaltı ışık dolgusu gibi birçok estetik işlem hakkındaki sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Buna ek olarak tecrübeli ekibimiz ile uygun ortamlarda yapılan estetik uygulamalar sayesinde gözaltı ışık dolgusu gibi birçok işlemde yüksek verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Göz altı ışık dolgusu fiyatları, diğer tedaviyi yöntemleri gibi net değildir. Göz altı ışık dolgusu için en iyi doktorlar ve buna benzer birçok faktöre göre fiyatta değişiklik meydana gelmektedir. Göz altı morluk problemi yaşıyorsanız alanında uzman bir doktordan randevu olarak muayene olabilir ve göz altı ışık dolgusu fiyatlarını bu muayene sonucunda net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Gözaltı ışık dolgusu diğer işlemlere oranla risk ve yan etkileri çok düşük olan işlemler arasında yer almaktadır. Göz altı ışık dolgusu yaptıran kişilerde kısa süreliğine göz altı ışık dolgusu ve morluklar olabilmektedir. Oluşan bu göz altı morluk kısa süre içerisinde geçmektedir. Aksi takdirde durumunuza bağlı olarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Oluşan yan etkilerin kişiden kişiye farklılık gösterdiği bilinmelidir.

Işık dolgusu çeşitli sebeplerle göz altında oluşan; torbalar, morluklar, çökükler ve kırışıklıkları tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Yapılan tedavi ile birlikte göz altında meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi mümkündür.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ