Rita Clinic

Burun Dolgusu

Yüzün Merkezine Yolculuk: Burun Dolgusu

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen burun dolgusu yöntemi içerisinde burun ucu dolgusu da bulunmaktadır. 

Burun ucu düşük ya da gülerken burun ucunda şekil bozukluğu olan kişiler için bu tedavi uygulanmaktadır. Kişilere işlem yapılırken dolgu maddesi, burun ucundaki deri altına enjekte edilmektedir. Böylece burun ucu çok daha kalkık ve şık bir görünüme sahip olmaktadır.

Burun Dolgusu Nedir?

Tıp dilinde ameliyat içermeyen rinoplasti olarak adlandırılan burun dolgusu tedavisi, kişilerin burun şeklindeki kusurları düzeltmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu işlem, özel dolgu maddelerinin (genel olarak hyaluronik asit gibi) burun derisinin altına iğne aracılığıyla enjekte edilmesi ile gerçekleşmesi sağlanır. 

Yapılan işlem ile birlikte kişilerin mevcut burnu üzerindeki simetri bozukluklarının ve burun kemerindeki çöküntülerin düzeltilmesi sağlanmaktadır. Yapılan bu işlem, cerrahi bir işlem değildir ve deride herhangi bir kesim işlemi yapılmamaktadır. Bunların yanı sıra yapılan işlem ağrısız ve hemen hemen acısız bir yöntemdir. Burun estetiği ameliyatı değildir ve sonuçları hemen net bir şekilde görülmektedir. Yapılan işlemin genel olarak iyileşme süreci kısa olup, hastalar genel olarak işlem sonrasında hemen günlük yaşamlarına dönme fırsatı elde edebilirler. 

Burun Dolgusu Kimlere Yapılır?

Burun dolgusu, estetik ve şık bir görüntü elde etmek amaçlarıyla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Burun dolgusu işleminin yapılabilmesi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Aşağıda burun dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı durumlar maddeler halinde listelenmiştir.

 • Estetik Amaçlı Burun Dolgusu: Burun şekli değiştirmek, düzeltmek ya da çok daha şık hale getirmek isteyen kişiler tercih etmektedir.
 • Travma Sonrası Burun Dolgusu: Burun kırığı ya da travması sonucu oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek için burun dolgusu işlemi yapılabilmektedir.
 • Solunum Problemleri İçin Burun Dolgusu: Burun içindeki anatomik problemler nedeniyle solunum sorunları yaşayan kişiler için burun içini genişletmek ya da düzeltmek amacıyla işlem yapılmaktadır.
 • Burun Dolgusu İçin Uygun Adaylarda Bulunması Gerekenler: Burun dolgusu yapılacak kişilerin sağlıklı olmaları oldukça önemlidir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek olan işlem öncesinde detaylı bir muayene ile birlikte kişilerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Burun dolgusu için uygun adaylar genel olarak aşağıdaki kriterlere uygun olması gerekmektedir.
 • Tedavi alacak kişilerin reşit olmaları gerekmektedir. Burun dolgusu yaş sınırı bulunduğundan dolayı reşit olmayan kişilere yapılmamaktadır.
 • Kişilerin yapılan analizler sonucunda sağlık durumlarının iyi olması gerekmektedir.
 • Uygulanan işlem sonrası bakım talimatlarına uymaya özen kişiler olması gerekmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu uzmanlar tarafından büyük bir titizlik ile gerçekleştirilen genel olarak ağrısız bir uygulamadır. İşlem yapılmadan önce, işlem yapılacak bölgeye hissiyatı azaltmak için lokal anestezik krem sürülmektedir. 15 ya da 20 dakika sonra antiseptik solüsyon yardımı ile birlikte dezenfekte edilerek işleme başlanır. Burun içerisine yerleştirilmesi gereken yerlere uygun miktarlarda dolgu maddesi, deri altına enjekte edilir. Yapılan işlem yaklaşık olarak 20 ila 30 dakika arasında sürmektedir. 

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Burun dolgusu işlemi öncesi, burunun tepkisini değerlendirmek için ön enjeksiyon işlemi yapılması çok önemledir. Yapılan işlem, kişinin burun dolgusuna nasıl tepki vereceğini ölçmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Operasyon öncesinde, birey bu işlemler hakkında net bir şekilde bilgilendirilir. Burun dolgusu işlemi genel olarak fazla kısıtlama gerektirmese de operasyon sonrası dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Aşağıda bu hususlar maddeler halinde listelenmiştir.

 • Operasyon sonrası ilk 24 saat boyunca, burnun ovuşturulmamalı ve fiziksel temastan kaçınılması gerekmektedir. Böylece dolgu burun çok daha sağlıklı bir şekilde iyileşecektir.
 • Operasyondan sonraki üç gün boyunca, burun ve çevresine normalinden çok daha fazla özen gösterilmelidir.
 • Operasyon sonrasındaki süre içinde; sıcak duş, banyo, kahve, alkol ve sıcak içeceklerden kaçınılması gerekmektedir.
 • Sigara, kafein içeren ürünler, kan sulandırıcı ilaçlar ve aspirin kullanılmaması gerekmektedir.
 • Güneşten ve solaryumdan kaçınılmalı ve ağır spor aktivitelerinden uzak durulması gerekmektedir.
 • Dolgu yaptıran kişiler, ciltlerinin hassas ve ince olduğunun farkında olmalı ve bu nedenle zarar verebilecek makyaj ürünlerinden kaçınması gerekmektedir.

Yukarıda yer alan tüm bu önlemler, burun dolgusu işlemi sonrası istenmeyen reaksiyonların önlenmesine yardımcı olmakta ve operasyonun başarılı bir şekilde iyileşmesine katkı sağlamaktadır. Operasyon sonrası herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalan kişiler, direkt olarak doktoru ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Burun Dolgusu Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

Burun dolgusu yaptıranlar yorumları göz önüne alındığı zaman, işlemi yaptırmış olan birçok kişinin işlemden oldukça memnun olduğu görülmektedir. Özellikle de ameliyat korkusu olan ve burnun yapmak istediği değişiklik büyük olmayan kişiler, burun dolgusundan çok memnun kalmışlardır. Ancak, memnuniyet durumu kişiden kişiye göre değişebilir. Bu yüzden işlemden önce uzman ile hastanın, hastanın beklentileri konusunda konuşması gerekir. 

Burun Dolgusu Tedavisinin Avantajları Neler?

Burun dolgusu, ameliyat gerektirmeyen basit bir yöntem olduğundan dolayı birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Burun dolgusu tedavisinin birçok burun dolgusunun avantajları olmasının yanı sıra bazı burun dolgusunun dezavantajları da beraberinde getirdiği de unutulmamalıdır. Aşağıda burun dolgusu tedavisinin bazı avantajları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Böylece kişiler çok kolay bir şekilde bu tedaviyi alabilirler.
 • Yapılan tedavinin sonuçları çok kısa süre içerisinde görünmektedir. Böylece kişiler almış oldukları tedavinin etkilerini çok kısa süre içerisinde net bir şekilde görüntüleme imkanı kazanmaktadır.
 • Yapılan işlem kalıcı olmadığından dolayı, kişinin işlemi beğenmemesi durumunda kolaylıkla vazgeçebilme şansı bulunmaktadır.
 • Deri üzerinden herhangi bir kesik uygulanmadığı için dikiş işlemi gerektirmemektedir.
 • Ameliyat korkusu olan kişiler, bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilir. Yapılan işlem diğer tedavi yöntemlerine göre son derece basittir.

Burun dolgusu yaptırmak isteyen birçok kişi internet üzerinden burun dolgusu ne kadar kalıcı ve burun dolgusu ile ilgili sıkça sorulan soruları araştırmaktadır. Eğer siz de burun dolgusu yaptırmak istiyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz. Rita Clinic olarak, kurulduğumuz günden itibaren profesyonel kadromuzla birlikte hizmet vermekteyiz. Kliniğimizin hizmetlerinden faydalanmak için iletişim numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Burun ucu dolgusu fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Tedavi alacak kişinin durumuna göre, buruna yapılan dolgu miktarına göre ve buna benzer birçok faktöre göre ücret değişkenlik göstermektedir. En doğru ve en güvenilir bilgi için alanında uzman bir doktorun muayenesinden sonra sizlere vereceği ücret referans alınması gerekmektedir.

Burun dolgusu, burun köprüsünü düzeltmek, burun ucu veya yan profili düzeltmek, burun kemerini düzeltmek, burun ucu kaldırmak ve burun şeklini iyileştirmek gibi çeşitli estetik sorunlara çözüm sunar. Ayrıca, burun deformiteleri, çukurlar veya kırıkların düzeltilmesinde de kullanılabilir.

Günümüzde mevcut olan bazı kalıcı dolgu malzemeler bulunmaktadır. Ancak, bu dolgular birçok uzman tarafından tavsiye edilmemektedir. Burun estetiği dolgu için kullanılan bu dolgular daha kalındır. Kişilerin herhangi bir memnuniyetsizlik durumunda da bu dolgular kalıcı olduğundan dolayı çözülemezler. Bundan dolayı burun dolgusu için kullanılan dolguların eriyebilen dolgular olması oldukça önemlidir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ