Rita Clinic

Kaş Ekimi

Kaşlar, insan yüzünün burun, dudak, göz ve elmacık kemikleri gibi en karakteristik bölümleri arasında yer almaktadır. Kaş ekimi tedavisi, kaş dökülmeleri olan bölgeye ya da genetik özelliklere bağlı olarak kaşsız kalan bölgeye işlem yapılmaktadır. Kaş ekimi işlemi sırasında da donör alınan bölgeden, gerekli bölgeye saç kökleri nakil edilmektedir. 

Kaş Ekimi Tedavisi Nedir?

Kaş ekimi tedavisi, son zamanlarda özellikle kadınlar arasında oldukça popüler bir estetik tedavi yöntemi haline gelmiştir. Uzman kişiler tarafından uygulanan kaş tedavisi, kadınların sıklıkla kaşlarını düzenli olarak aldıkları ve zamanla kaşlarının inceldiği ve hacim kaybettiği durumlar için etkili bir çözüm sunmaktadır. Kaşlar, gençlik yıllarındaki dolgunluğunu ve kalınlığını zamanla kaybetmektedir. Durumun bu şekilde ilerlemesi ile birlikte de kaşların görünümünü olumsuz yönde etkilenmektedir.

Kaş ekiminin tedavisi, sadece kaşların incelmesiyle değil de aynı zamanda travmalar, yanıklar ya da kazalar gibi nedenlerle kaşların kaybedildiği durumlarda da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Kaş ekimi tedavisi için başvuran bu tür hastalar için de kaş ekimi işlemiyle birlikte kaşların yeniden doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

Kaş ekim işlemi, uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir ve kişinin yüz yapısına ve tercihlerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Kaş ekimi sırasında, kişinin kaşlarının eski hacim ve kalınlığına kavuşmasını sağlayarak daha çekici ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olunmaktadır. 

Kaş Ekimi Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Kaş ekme de tıpkı saç ekimi gibi son yıllarda giderek popüler hale gelen bir estetik cerrahi işlemidir. Kaşların doğal görünümünü yeniden kazandırmak ya da eksik olan kaşları doldurmak isteyen birçok kişi için ideal bir çözüm sunmaktadır. Kaş ekimi tedavisi için uygun olan adayların barındırması gereken bazı özellikler aşağıda listelenmiştir.

  • İnce ve Seyrek Kaşlara Sahip Olan Kişiler : Kaşlarınızın doğal olarak ince ya da seyrek duruyorsa kaş ekimi sizin için uygun olabilir. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen kaşların ekimi işlemi, kaşlarınızın hacmini artırabilir ve daha dolgun bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

  • Kaş Kaybı Yaşayan Kişiler :Yaşlanma, hormonal değişiklikler ya da başka nedenlerle kaşlarını kaybeden kişiler, kaş ekimi ile kaşlarını geri kazanabilirler. Kaş ekimi tedavisi sonrasında kaşlarınızın daha şık durduğunu deneyimleyebilirsiniz.
  • Kaş Şeklini Değiştirmek İsteyen Kişiler: Kaşların şeklini değiştirmek ya da daha belirgin hale getirmek isteyenler için kaş ekimi uygun bir seçenektedir. Yapılan işlem ile birlikte kişiler, istediği kaş şeklini elde edebilirler.
  • Genel Sağlık Durumu İyi Olanlar: Herhangi bir cerrahi işlem öncesinde, adayların genel sağlık durumları değerlendirilmesi gerekmektedir. Kişilerin sahip olduğu iyi bir sağlık, cerrahi işlemin başarı şansını büyük bir oranda yükseltecektir.

Kaş Ekimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi işlemi bazı durumlarda kaşa istenilen şekli verebilmek için ve bazı durumlarda ise çeşitli sebeplerden dolayı hacmini kaybetmiş olan kaşların şeklini eski hale getirmek için yapılmaktadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bu işlem genel olarak fue yöntemi ile kaş ekimi yapılmaktadır.

FUE yöntemi mantığında da ense bölümünden alınan kıl köklerinin, kaş bölgesinde bulunan yere belli bir açı ve belli bir yerde yerleştirilmektedir. Kaşlar derinin içinde maksimum olarak 15 derelik bir açık ile çıkmaktadır. Uzmanlar bu açıyı dikkate alarak kaş ekimi işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Uygulanan bu işlem yaklaşık olarak 3 ila 5 saat arasında sürmektedir. Uygulama esnasında genel olarak lokal anestezi kullanılmaktadır.

Kaş Ekimi Tedavi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Kaş ekimi işlemi sonrası için iyileşme süreci genel olarak hızlı olmaktadır. İşlem gören kişi ameliyat sonrası yaklaşık olarak 3 hafta boyunca ağır egzersizler yapmaktan kaçınması gerekmektedir. İşlem görülen bölgede herhangi bir şişme, akıntı ya da kanama olması durumunda direkt olarak doktoruna danışması gerekmektedir.

Kaş ekimi işlemi sonrasında nakil edilen saçlar genel olarak birkaç hafta sonra dökülecektir. Kaş ekimi tedavisi sonrası oluşabilecek bu durum çok normal bir süreçtir. İşlem gören kişinin yeni kaç tüyleri yaklaşık olarak birkaç ay içine kalıcı bir şekilde çıkmaya başlayıp büyüyecektir.

Kaş Ekimi Yaptırmanın Avantajları Neler?

Günümüzde kaş ekimi, estetik ve güzellik alanında popüler bir uygulama haline gelmiş durumdadır. Kaş ekimi genel olarak ince, seyrek ya da eksik kaşlara sahip olan kişiler için mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Aşağıda kaş ekimi yaptırmanın bazı avantajları listelenmiştir.

  • Estetik Görünüm: Kaşlar, yüzün genel estetik yapısını büyük ölçüde etkilemektedir. Doğru şekilde yapılan bir kaş ekimi, yüzün dengeli ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Kaş ekimi, kaşların daha dolgun ve çekici görünmesini sağlayarak yüzün güzellik potansiyelini artırır. Kalın ve belirgin kaşlar, özellikle de son dönemlerdeki estetik algısının önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu yüzden de kaş ekimi işleminin güncel estetik algıyı beğenen kişiler için istedikleri sonuçları elde edebilecekleri bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. 
  • Doğal Sonuçlar: Profesyonel bir kaş ekimi uzmanı tarafından gerçekleştirilen işlem, sonuçların doğal ve uyumlu olmasını sağlamaktadır. Saç köklerinin tek tek ekilmesi, kaşların doğal yoğunluğa ve şekle kavuşmasını sağlamaktadır. Kaş ekimi öncesi ve sonrası bakıldığında durum çok daha net görülecektir.
  • Kalıcı Sonuçlar: Kaş ektirme işlemi, kalıcı bir çözüm sunar. Ekilen saç kökleri genel olarak dökülmez ve yıllarca aynı görünümü korumaktadır. 

Kaş ekimi tedavisi ile ilgili dökülen kaş kaç günde çıkar gibi sorularınızı uzman kişilere sorabilirsiniz. Rita Clinic olarak sizlere kurulduğumuz günden itibaren profesyonel hizmet sunmaktayız. Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız web sitemiz üzerinde bulunan numaralardan bizleri dilediğiniz zaman detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Kaş ekimi fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Kaş ekimi fiyatları, işlemin farklı durumlarına ve kişisel ihtiyaçlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her bireyin kaşları farklıdır, bazıları daha yoğun ve sağlam kaşlara sahipken bazıları seyrek ya da eksik kaşlarla başvurabilir. Bu nedenle, kaş ekimi fiyatları kişinin kaşların ne kadar dolgunluğa ihtiyaç duyduğuna, ekim yapılacak alanın büyüklüğüne ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir.

Fiyatlar, bu özgün ihtiyaçları ve işlem durumlarını dikkate alarak belirlenir. Her bir hastanın özel bir muayene ve değerlendirme gerektirdiğinden, en doğru fiyatı belirlemek için uzman doktorunuzun muayenesi ve danışmanlığı önemlidir.

Saç ekiminde ortaya çıkan saç ekimi kaşıntısı gibi kaş ekiminde de kaşıntı olmaktadır. Kaş ekimi sonrası kaşıntı meydana gelmesi oldukça normal bir durumdur. Kaş ekimi, cerrahi bir işlem olduğundan dolayı iyileşme sürecinde kaşıntı olması oldukça normal bir durumdur. Kaş ekimi sonrasında yaşanılan kaşıntı genel olarak iyileşme sürecinin bir parçasıdır.

Kaş ekimi sonrası kalıcı makyaj işlemi uygulanabilir. Yapılan bu işlem, kaş bölgesine belirgin bir oranda şekil vermek ya da kaşlardaki boşlukları doldurmak için pigmentlerin cilt altına enjekte edilmesini işlemini içermektedir. Yapılan işlem ile birlikte çok daha dolgun ve simetrik kaşlar elde edilmesi tercih edilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

      DİĞER TEDAVİLERİMİZ