Rita Clinic

Kök Hücre ile Saç Ekimi

Kök hücre ile saç ekimi tedavisi, günümüzde oldukça başarılı sonuçlar veren ve halen geliştirilmekte olan bir tür prosedürdür.

Ense bölgesinden elde edilen mercimek tanesi büyüklüğündeki saçlı deriden doku örneği işlemi alınması ile birlikte kişinin kendi hücreleri çok özel olan laboratuvarlarda işlenerek saçsız bölgelere deri altına enjekte edilir. Yapılan bu işlem ile birlikte uyuyan ve saç teli üretmeyen saç kökleri uyandırılarak sağlam koyu renkli ve kalın saçların oluşması sağlanmaktadır.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Tedavisi Nedir?

Kök hücre saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler için umut verici bir tedavi yöntemidir. Günümüzde sıkça tercih edilen bu yenilikçi tedavi yöntemi, kişinin kendi vücudundan alınan kök hücrelerin saç derisine enjekte edilmesini içermektedir. Kök hücreler, vücudun farklı bölgelerinden temin edilmektedir. Fakat bunun yanı sıra genel olarak yağ dokusundan elde edilen kök hücreler tercih edilmektedir.

Kök hücrelerin saç ekimi tedavisinde kullanılmasının temel nedeni, bu hücrelerin saç köklerini beslemesi ve canlandırmasıdır. Saç kökleri, zamanla zayıflayabilir ve saç dökülmesine neden olmaktadır. Kök hücrelerin enjekte edilmesi net olarak bu süreci tersine çevirerek daha kalın, daha sağlıklı saçların yeniden büyümesine olanak sağlayacaktır.

Saç Dökülmesinin Belirtileri Nelerdir?

Saç dökülmesi, birçok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Saç dökülmesi genellikle yaşam tarzı, genetik faktörler ya da sağlık sorunları gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesinin belirtileri kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Aşağıda saç dökülmesinin bazı belirtileri maddeler halinde listelenmiştir.

 • Tüy Dökülmesi: Saç dökülmesinin en belirgin belirtisi saç tellerinin özellikle duşta, yastıkta ya da tararken fark edilir bir şekilde dökülmesidir.
 • Alın Çizgisi Değişiklikleri: Erkeklerde sıklıkla başlayan saç çizgisinin geri çekilmesi ya da alnın büyümesi gibi değişiklikler saç dökülmesinin bir işareti olabilmektedir.
 • Saç Derisinin Görünmesi: Saç dökülmesi ilerledikçe saç derisi daha fazla görünür hale gelebilir ve bu durum özellikle saçın üst bölgesinde olmaktadır.
 • Saçın Kırılması: Zayıflayan saç telleri, daha kolay kırılabilir hale gelir ve saç uçlarında kırıklar meydana gelebilir. Yaşanılan bu durum saç dökülmesinin belirtileri arasında yer alabilir.
 • Saç Yoğunluğunda Azalma: Saç dökülmesi ilerledikçe saç yoğunluğunda belirgin bir azalma meydana gelmektedir. Saç ekimi işleminin önemi bu durumda oldukça fazla anlaşılmaktadır.

Saç dökülmesi belirtileri kişiden kişiye değişebilir ve cinsiyete, yaşa, genetik faktörlere ve sağlık durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Eğer saç dökülmesi belirtileri barındırıyorsanız mutlaka bir dermatolog ya da uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Kök hücre ile saç ekimi tedavisi, erkek ve kadınlarda genetik nedenlere bağlı olarak saç dökülmelerinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesinin erken dönemlerinde kullanılan bu yöntem ile birlikte genel olarak çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Kök hücre ile saç ekimi, alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Kulak arkasından elde edilen deri adacıkları mikron düzeyine diyebileceğimiz partiküllere ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırılma işleminden sonra da saçların dökülmeye başladığı cilt bölgesine enjekte edilme işlemi gerçekleştirilmektedir. Kök hücre işlemi yaklaşık olarak 1 saat civarında sürmektedir.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Sonrası İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kök hücre ile saç ekimi, saç kaybı sorunlarına etkili bir çözüm sunmanın yanı sıra iyileşme süreci de önem taşmaktadır. Kök hücre ile saç ekimi sonrasında herhangi bir problem durumunuz bulunuyorsa direkt olarak doktorunuz ile iletişime geçmeniz çok önemlidir. Aşağıda kök hücre ile saç ekimi sonrası iyileşme sürecinden sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar listelenmiştir.

 • Yatarken saç ekimi yapılan bölgeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzmanlar tarafından genel olarak sırt üstü yatılması tavsiye edilmektedir. Saç ekimi işlemini takip eden 4. ve 15. günlerde genel olarak kritik seviye son bulsa da risk çoğu zaman devam edebileceğinden dolayı dikkatli olunması gerekmektedir.
 • Ağır spor yapmaktan ve terleten aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir.
 • Operasyon sonrasında araç kullanımı kesinlikle tavsiye edilmemektedir.
 • Saç ekimi işlemi sonrasında ağrılar ve ödem gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınması oldukça normaldir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı operasyon bölgenin korunması çok önemlidir.
 • Yeni çıkan saçlar, bir süre boyunca kesilmemeli ve boyanmamalıdır.
 • Saç ekimi yapılan bölge güneşten korunmalıdır.

Kök Hücre ile Saç Ekimi Yaptırmanın Avantajları Neler?

Kök hücre ile saç ekimi, saç kaybı yaşayan bireyler için son derece etkili ve avantajlarla dolu bir tedavi seçeneği sunmaktadır. Aşağıda kök hücre ile saç ekimi yaptırmanın bazı avantajları maddeler halinde listelenmiştir.

 • Doğal ve Estetik Sonuçlar: Kök hücre ile saç ekimi, saç tellerinin doğal bir görünüm kazanmasını ve yeni saç çıkmasını sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanan yöntem, saç köklerini dikkatlice alarak saç çizgisinin ve yoğunluğunun doğal bir şekilde taklit edilmesini sağlamaktadır. Ortaya çıkan sonuçlar genel olarak ekilen saçların sahibine doğal bir görünüm kazandırmaktadır.
 • Hızlı İyileşme Süreci: Kök hücre ile saç ekimi, minimal invaziv bir işlemdir ve cerrahi müdahale miktarını büyük bir oranda azaltır. Durumun bu şekilde olmasından dolayı iyileşme süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • Saç Kalitesinin Artırılması: Kök hücre tedavisi, saç tellerinin kalitesini büyük bir oranda artırabilir. Kök hücreler, saç foliküllerini yeniden canlandırarak incelmiş ya da zayıflamış saç tellerini kalınlaştırabilir. Yapılan işlem ile birlikte ekilen saçlar daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmaktadır.

PRP Saç Tedavisi: Saç Dökülmesine Doğal Bir Çözüm

Kök hücre tedavisinin yanında öne çıkan, diğer cerrahi olmayan prosedür ise PRP saç tedavisidir. Bu yöntemin etkinliği, saç dökülmesinden mustarip kişiler için çok önemlidir. Trombositten Zengin Plazma veya PRP, saç dökülmesi endişelerini gidermek için ameliyatsız bir çözüm olarak oldukça önem kazanmıştır. Bu yüzden birçok erkek ve kadın PRP saç tedavisinin işe yarayıp yaramadığını merak etmektedir.

Saç için PRP tedavileri, hastanın kanının küçük bir hacminin toplandığı ve trombositleri konsantre etmek için işlendiği minimal invaziv bir prosedür içerir. Bu trombosit açısından zengin plazma daha sonra hastanın kafa derisine enjekte edilir. Trombositler, saç foliküllerini uyaran ve saçın yeniden uzamasını teşvik eden büyüme faktörleri içerir.

Prosedür, doğal ve güvenli olması nedeniyle çeşitli avantajlar taşır. Hastanın kendi kanı kullanıldığından, alerjik reaksiyon veya olumsuz yan etki görülme riski minimumdur. Ayrıca, saç için PRP tedavisi, klinik bir ortamda rahatlıkla gerçekleştirilebilen nispeten hızlı ve ağrısız bir süreçtir ve bireylerin uzun bir nekahet dönemi olmadan günlük rutinlerine dönebilmelerine olanak tanır.

PRP saç tedavilerini gerçekleştirmeyi düşünürken beklentileri yönetmek de çok önemlidir. Sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ve istenen sonuca ulaşmak için birden fazla seans gerekebilir. Bununla birlikte, şiddetli saç dökülmesi ile mücadele ederken cerrahi olmayan ve etkili bir yaklaşım arayanlar için PRP, son derece umut verici bir alternatiftir.

Günümüzde kök hücre ile saç ekimi ve PRP konusunda birçok kişi araştırma yapmaktadır. Saç dökülmesinde kök hücre tedavisi ve saç ekiminde yapılacak işlemler gibi birçok konuya dair bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Rita Klinik olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağız. Web sitemizde yer alan iletişim numaralarından dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Kök hücre ile saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle hızlı ve sorunsuzdur. Enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık veya şişlik olabilir, ancak bu genellikle birkaç gün içinde azalır. İyileşme süreci, kişinin genel sağlık durumuna ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir.

Kök Hücre Tedavisi Saç işlemi, yaptırmak isteyen birçok kişi araştırma yapmaktadır. Kişilerin yapmış olduğu araştırmalar arasında saç kök hücre tedavisi işleminin ne olduğu ve kök hücre ile saç ekimi prosedürü gelmektedir. İnternette yer alan bilgilere göre kök hücre ile saç ekimi yaptıran kişilerin kök hücre ile saç çoğaltma yorumları oldukça olumludur.

Prp işlemi hazırlanması ve uygulanması genel olarak kolay bir işlemedir. Prp de ayrıştırılma yapılan ve alınan kan miktarı kök hücreye kıyasla yaklaşık olarak 10 kat daha azdır. Yöntemlerin ortak özellikleri de Prp içerisinde de yaklaşık olarak %1 oranında kök hücre yer almaktadır. Bunların yanı sıra saç prp nedir ve prp saç tedavisi nedir sorusunun cevabı da birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Prp saç tedavisi yaptıranlar arasından birçok kişi aldıkları tedaviden oldukça memnundur.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ