Rita Clinic

Yanık & Travma & Lazer İzi Tedavisi

Yanık, travma ve lazer izi tedavisi, cilt sorunları konusunda sorunu olan birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Bu üç farklı cilt problemi hem estetik kaygılar hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Yanıklar, kazalar ya da cerrahi müdahaleler sonucu oluşabilirken travmalar derin kesikler ya da yaralanmalar sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bu yanık ve kazaların sonucu oluşan izler, lazer tedavisi gibi çeşitli yöntemler ile ortadan kaldırılabilirler.  

Yanık & Travma & Lazer İzi Tedavisi Nedir?

Yanık izleri, derideki hasar sonucu ortaya çıkan belirgin izler olarak tanımlanmaktadır. Yanıklar genel olarak kimyasal ya da elektriksel sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Ortaya çıkan yanık izi, ciltte çeşitli derecelerde hasara yol açmaktadır. Bu durumlarda da kişiler 1 derece yanık iz kalır mı ve 2 derece yanık izi kalır mı sorularının cevaplarını araştırmaktadır. Yanık izleri, ciltte renk değişiklikleri, kabarıklıklar ya da çukurluklar şeklinde görünebilirler. Günümüzde, tıp alanında gelişmelerinin artmasıyla birlikte yanık izlerini tedavi etmek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Yanık izi tedavisi kişide meydana gelen izin tipine, büyüklüğüne ve cilt tipine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı kişiler, yanık izlerinin zamanla doğal olarak yok olmasını beklerken, bazıları da daha hızlı sonuçlar almak isteyebilirler. Böyle bir durumda mutlaka yaranın doğal olarak sönmesini beklemek yerine alanında uzman bir doktora başvurmak oldukça önemlidir.

Yanık & Travma & Lazer İzi Tedavisi İçin Kimler Uygun Adaydır?

Yanık ve travma sonrası oluşan izler, birçok kişi için estetik sorunlara yol açabilmektedir. Meydana gelen bu izlerin tedavisi için lazer yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem genel olarak kahverengi yanık izi dahil olmak üzere çeşitli iz tiplerini etkili bir şekilde tedavi etmek için kullanılan bir seçenek haline gelmiştir. Lazerle ameliyat izi silme ve lazerle yara izi tedavisi gibi yöntemler, ciltteki bu olumsuz görünümleri azaltmak ve hatta tamamen ortadan kaldırmak için geliştirilmiştir. Aşağıda yanık, travma ve lazer izi tedavisi için uygun olan kişilerde bulunması gereken bazı durumlar listelenmiştir.

  • Kişilerde meydana gelen derin yanıklar, cilt altındaki dokulara zarar verir ve özel bir tedavi gerektirir. Bu tür kişiler yanık izi nasıl geçer, yanık izi geçer mi ya da yanık izi kalmaması için araştırmalar yapmaktadır. Bu yöntem, yanık izlerinin giderilmesi için en etkili yöntemler arasındadır.
  • Yanıklar sonucu oluşan cilt sıkılaşmaları, lazer tedavisi ile düzeltilmeyi gerektirebilmektedir. Böylece lazerle yara izi silme işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan tedavi ile birlikte de lazerle sivilce izi tedavisi ve lazerle dikiş izi silme işlemi de gerçekleştirebilmektedir.
  • Yanık sonucu oluşan yara izleri, lazer tedavisi ile daha az belirgin hale getirebilmektedir. Vücutta bulunan izler böylece giderilir.
  • Kesikler, yaralanmalar ya da dikiş izleri gibi cilt travmaları, lazerle düzeltilmeye uygun olabilir. Bu durumları taşıyan kişiler yara izi lazer tedavisi ya da lazerle iz tedavisi hizmeti alabilir.

Yanık & Travma & Lazer İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yanık, travma ve lazer izi tedavisi alanında uzmanlar doktorlar tarafından yapılmaktadır. Cilt altına ya da cilt üstüne gelen yanık durumunda doktora gidip muayene olunması gerekmektedir. Yanık ile birlikte ciltte hücre yanıkları olmaktadır. 

Alanında uzman bir doktora gidildiği zaman, doktor en uygun yöntemler ile birlikte muayene işlemini gerçekleştirecektir. Yapılan muayene sonrasında ise ciltte var olan hasara göre bir tedavi yöntemi önerecektir. Eğer kişinin yüzdeki yanık izi nasıl geçer sorusu, yanık izini ne geçirir sorusu ya da sivilce lazer tedavisi gibi soruları bulunuyorsa bu soruların cevaplarını tedavi öncesinde doktordan öğrenebilir. 

Doktor yaptığı muayene sonrasında uygun gördüğü tedavi yöntemi ile birlikte tedavi işlemine başlayacaktır. Günümüzde yanık tedavileri için yapılan uygulamalar genel olarak hafif acılı ve ağrısız şekilde olmaktadır.

Birçok kişi yara ve yanık izi gibi durumlardan mustariptir. Kişiler bu durumlarda genel olarak somon DNA uygulaması nedir, ciltlerde oluşan yanık izi nasıl geçer ve hyalüronik asit ne işe yarar gibi sorulara yanıt ararlar. Rita Clinic olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar hastalarımızın sorularına titizlikle cevap vermekten memnuniyet duyuyoruz. Uzman ve tecrübeli ekimiz ile konu hakkındaki sorularınızı yanıtlayabiliriz. İletişim kanalları üzerinden bizlere ulaşabilir ya da kliniğimizi ziyaret ederek hem sorularınıza yanıt bulabilir hem de duruma göre tedavilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Lazerle dikiş izi silme fiyatları ya da sivilce izleri lazer tedavisi fiyatları, birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Yapılan işlemin fiyatları genel olarak işlem yapılacak alanın büyüklüğüne, yanık izinin derinliğine ve izin ne kadar büyük ya da belirgin olduğuna göre değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi için alanında uzman bir doktora muayene olunması gerekmektedir.

İz tedavisi konusunda en uygun zaman, alanında uzman doktorun yapmış olduğu muayene sonrasında belirlenebilir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı alanında uzman bir doktora erken zaman başvurmanız oldukça önemlidir. Uzman doktor tarafından gerçekleştirilen erken müdahale, bu durumlarda oldukça önemli olabilmektedir. Tip 2 diyabet gibi çeşitli hastalıklar söz konusu ise tedavi ertelenebilir ya da iptal edilebilir.

Yanık izlerinin tedavisi ve geçirilmesi genel olarak uzman bir doktorun müdahalesini gerektiren bir süreç olarak tanımlanmaktadır. Yanık izleri, derinin hasar görmesi sonucu oluşan kalıcı izlerdir. Meydana gelen bu izlerin görünümünü azaltmak ya da tamamen ortadan kaldırmak için çeşitli tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

      DİĞER TEDAVİLERİMİZ