Rita Clinic

Boyun, Dekolte ve El Dolgu Uygulamaları

Boyun çizgisi dolgu uygulamaları ile azaltılabilir ya da tamamen yok edilebilir. Bu tür dolgu işlemleri, genellikle dermal dolgu maddeleri kullanılarak gerçekleştirilir. 

Bu işlem, kişinin cildindeki kırışıklıkları ya da hacim kaybını azaltmak, daha genç ve taze bir görünüm elde etmek ya da yüz hatlarını iyileştirmek amacıyla yapılabilir. Boyun gıdı dolgusu, ince çizgileri doldurarak ya da cildin altına hacim ekleyerek bu bölgelerin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlayabilir. Boyun çizgilerine dolgu uygulanarak hızlı bir şekilde bölgedeki estetik sorunlar çözülebilir. Bu yüzden boyun kırışıklığına dolgu uygulaması yaptırmanın en mantıklı seçenek olduğu söylenebilir. 

Dekolte bölgesi dolgu uygulaması, genellikle cildin boynun üst kısmı ve göğüs bölgesinin ortasını içeren alana uygulanan kozmetik bir işlemdir. Bu işlem, ciltteki yaşlanma belirtilerini hafifletmek, ciltteki kırışıklıkları ya da çizgileri azaltmak, cilt tonunu iyileştirmek ve bu bölgeyi daha genç ve taze görünmesini sağlamak amacıyla yapılır. Boyun ve dekolte bölgesinde dolgu işlemi aynı seans içinde bir arada yapılabilir. Bu sayede v yaka gibi en ufak dekoltesi olan kıyafetlerde bile daha estetik bir görünüm elde edilebilir. Boyun ve dekolte bölgesi dolgu uygulamaları, en çok tercih edilen botoks uygulaması denildiği zaman akıllara gelen uygulamalar arasındadır. 

Boyun ve dekolte ve el dolgu uygulamaları çoğunlukla bir arada yapılan uygulamalardır. Boyun, dekolte ve eller, yaşlanmanın en belirgin belirtilerinin görüldüğü bölgelerdendir. Bu bölgelerdeki cilt incelir, kırışır ve hacim kaybı yaşanır. Bu sorunlar genellikle aynı kişide bir arada görülür. Dolgu işlemi, bu üç bölgedeki sorunları eşzamanlı olarak ele alabilme avantajı sunar. Ayrı ayrı yapılan işlemler zaman ve iş gücü gerektirebilir. Bu nedenle, boyun, dekolte ve el dolgu uygulamalarını aynı seansta gerçekleştirmek, kişilere daha etkili sonuçlar elde etmelerini sağlarken aynı zamanda zaman tasarrufu yapmalarına da yardımcı olabilir.

Boyun ve Dekolte Dolgu Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Boyun bölgesine ve dekolte bölgesine dolgu uygulamadan önce şunlara dikkat etmek gerekir:

 • İşlem öncesi, hastanın cildi ve ihtiyaçlarının bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.
 • Dolgu maddelerine karşı alerji varlığı, önceden alerji testleriyle belirlenebilir. Bu yüzden yan etkiler ile karşılaşmamak için alerji testi yapılmalıdır. 
 • İşlem öncesi kullanılan ilaçlar ve takviyeler, kanama riskini etkileyebileceğinden, bu konuda bilgi verilmelidir.
 • İşlem öncesi sağlıklı bir diyet ve yeterli su tüketimi, cilt sağlığını desteklemek için önemlidir.

Dekolte bölgesine uygulanan dolgu sonrası dikkat edilmesi gerekenler de şu şekildedir:

 • İşlem sonrası dinlenmeye zaman ayırmak önemlidir.
 • İşlem sonrası şişlik ve morlukları hafifletmek için uzmanın önerdiği soğuk kompresler ya da buz uygulamaları yapılabilir.
 • Uzmanın verdiği bakım talimatlarına tam olarak uyulmalıdır. Bu talimatlar cilt iyileşmesi ve sonuçların olumlu yönde etkilenmesi için kritik öneme sahiptir.
 • Alkol ve sigara tüketimi, cilt iyileşmesini yavaşlatabilir, bu nedenle işlem sonrası bu alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.
 • İşlem sonrası cilt hassas olabilir, bu nedenle güneşten koruyucu giysiler giyilerek ya da güneşten kaçınılarak cilt korunmalıdır.

Yukarıda belirtilmiş olan dikkat edilmesi gerekenler, genellikle kozmetik amaçlı dolgu uygulaması çeşitlerinin tümü için geçerlidir. 

El Dolgusu Nasıl Yapılır?

El dolgusu, ellerdeki yaşlanma belirtilerini gidermek ya da ellerin daha genç ve taze görünmesini sağlamak amacıyla yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlem, özellikle yaşlanma, kemik ve yağ dokusu kaybı, damarların belirginleşmesi ve cilt incelmesi gibi nedenlerle ellerin yaşlanma belirtileri gösterdiği durumlarda tercih edilir. 

El dolgusu, hyaluronik asit ya da kalsiyum hidroksiapatit gibi dolgu maddelerinin cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu maddeler, ellerin dolgunluğunu artırır, ciltteki kırışıklıkları ve damarları azaltır, böylece ellerin genç ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. El dolgusu yaptıranlar genellikle ellerindeki yaşlı görümü yok etmek amacı ile işlemi yaptırmaya karar verirler. Kozmetik uygulamalar dolgu gibi yenilikçi tekniklerle kişinin her açıdan avantajlı olmasını sağlar. El dolgusu da bu avantajlı işlemler arasındadır. 

El Dolgusu Fiyatları Nasıldır?

El dolgusu fiyatları, kişinin yaşı, eldeki tahribatın ciddiyeti, kullanılan dolgu malzemesi miktarı ve seçilen klinik ya da sağlık uzmanı gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genellikle daha fazla dolgu malzemesi gerektiren ciddi yaşlanma belirtileri olan kişiler, daha yüksek maliyetli bir işlemle karşılaşabilirler.

Boyun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Boyun dolgusu, boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlamak amacıyla yapılan bir estetik işlemdir. İşlem genellikle hyaluronik asit ya da kalsiyum hidroksiapatit gibi dolgu maddelerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. İşlem öncesi, bir uzman tarafından kişinin cilt yapısı ve ihtiyaçları değerlendirilir. Ardından, lokal anestezi ya da topikal anestezi uygulanarak işlem bölgesi uyuşturulur.

Dolgu maddesi, ince bir iğne yardımıyla boyun bölgesinin alt katmanlarına enjekte edilir. Bu işlem, cildin altına hacim eklemek ve çizgileri ya da kırışıklıkları doldurmak amacıyla yapılır. Uygulama sırasında dikkatlice ve hassas bir şekilde çalışmak önemlidir, çünkü boyun bölgesi oldukça hassas ve ince bir cilde sahiptir. İşlem sonucunda genellikle hemen sonuçlar görülür ve kişi daha genç ve taze bir görünüm elde eder. 

Boyun Dolgusu Yaptıranlar Memnun Mu?

Boyundaki dolgu uygulamaları hem kadınlar hem de erkekler arasında giderek daha popüler hale gelmiştir ve bu uygulamayı tercih edenler, bir dizi avantajından memnun kalmaktadırlar. Kadınlar ve erkekler, boyun dolgusu ile boyun bölgelerini daha memnuniyetle açık kıyafetlerle sergileyebilirler. Bu işlem, boyun bölgesindeki çizgileri ya da sarkmayı gidererek, cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Siz de kliniğimizi ziyaret ederek ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişim sağlayarak Rita Clinic çatısı altında hizmet veren tecrübeli doktorlar gibi alanında uzman kişiler ile estetik uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kliniğimizde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde de estetik uygulamaları oldukça kolay olacaktır.

KÖK HÜCRE

İnsan vücudunda bulunan ve kendi kendini yenileyebilen kök hücreler kullanılarak doku ve organ iyileştirmesi gerçekleştirilen tedavilerin genel adıdır.

IV TERAPİ

Hücresel düzeyde etkili bir sağlık yaklaşımı olan IV terapi, vitamin ve mineralleri doğrudan dolaşım sistemine enjekte ederek vücudu canlandırır.

PRP&MEZOTERAPİ

Cilt gençleştirmede etkili olan PRP/Mezoterapi, cilt altına uygulanan kişiselleştirilmiş bir tedavi yöntemidir.

FİBROBLAST

Ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmak için kullanılan fibroblast tedavileri, genç ve sağlıklı bir cilde ulaşmanın etkili bir yolunu sunar.

DOLGU&BOTOKS

Dolgu uygulamaları ihtiyaç duyulan bölgelerde hacmi artırarak buraları olması gerektiği gibi daha belirgin bir hale getirir. Botoks ile iki kaş arası, kaz ayağı, dudak kenarı gibi bölgelerde kırışıklıklar giderilebilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Sık Sorulan Sorular

Boyun dekoltesi botoks bakımı, zor değildir. Boyun dekolte botoks bakımı konusunda uzman önerilerine uymak ve uygulamadan sonraki ilk günlerde biraz dikkatli davranmak boyun dekolte bölgesine iyi bakmak için yeterlidir. 

Boyun botoksu da tıpkı diğer estetik işlemler gibi uzman olmayan kişiler ve kalitesiz malzemeler ile yapılırsa tehlikeli olabilir. Ancak, hijyenik bir ortamda kaliteli malzemeler ile uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen boyun botoksunun herhangi bir tehlikesi bulunmaz. Bu yüzden klinik seçimi, tehlike konusunda en önemli faktördür. 

Boyun botoksu sonrası iyileşme süreci genellikle minimaldir. Enjeksiyon yerlerinde hafif şişlik, kızarıklık veya hassasiyet olabilir, ancak bunlar genellikle birkaç gün içinde azalır. Prosedür sonrası belirli aktivitelerden kaçınılması ve doktorun önerilerine uyulması önemlidir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Genel bir sorunuz hakkında bizimle görüşmek isterseniz aşağıdaki formu doldurun; sizi aynı iş günü içinde arayacağız.

   DİĞER TEDAVİLERİMİZ